Srpen 2011

1. kapitola- Zpět k tetičce Baty

29. srpna 2011 v 21:18 | Lajheril |  Pro lásku...
Ne. Neradujte se předčasně. I když o čem to mluvím? Nač to množné číslo? Halóóó? Je tu někdo? Pochybuji.

A nedivím se. I já jsem ztratila s tímto blogem na dlouho spojení, tak proč byste měli zůstávat vy? =)
Každopádně jsem se začetla do té nejkratší kapitolovky jakou mám a vzpomněla jsem si, že jeden hloupý prolog určitě nebude to jediné, co jsem k tomuto dílku napsala.

Prošmejdila jsem staré složky a voalá! Nalezla jsem téměř 3 kapitoly, které by tu měly být už jen proto, aby můj (bohužel nyní jen archív) byl kompletní. A kdo ví.. třeba mě to při čtení nadchne a znovu se dám do psaní.

Dobrá zpráva je, že přestože se jedná o věc psanou ještě v roce 2009, není to taková katastrofa jako předchozí věci =)


Zlatá střední cesta

29. srpna 2011 v 0:39 | Lajheril |  Něco málo k zamyšlení
Článek na téma, které mi v hlavě strašilo už dlouho, i když jsem nikdy nezaznamenala jasnou potřebu ho ventilovat.

Někdy mezi umýváním nádobí a vysáváním se ale tato potřeba dostavila již známým spřádáním myšlenek do vět, které zaručeně budou chtít vyplout na povrch.

Nyní opravdu stojím o to, abyste se vyjádřili v komentářích.

Doufám, že jsem ale jasně vysvětlila, že netoužím být zabiják individualit. Jak ale říká jedna moje kamarádka "odsáď pocáď", což pro nezasvěcené znamená odtud potud =).

Enjoy it.

Pretty Little Liars

9. srpna 2011 v 21:28 | Lajheril |  Blendy
Z části blend, z části wallpaper. Každopádně ať už je to cokoliv, má to špatné velikosti. A stejně se mi to líbí =)

Včera mě to upravování obrázků tak chytlo, že dnes pokračuji znova, i když pochybuju, že to má nějaký efekt- nikdo tu nechodí =D

Ale co... to přece nevadí =)


Opět je to bez jakéhokoliv podpisu. Kdybyste to chtěli na svém blogu, vemte si to a napište zdroj.

Původní obrázek je z googlu ;)

Btw. mám trochu depresi z toho, že mi nejde vložit normální odkaz na odkaz a místo toho je tu... odkaz! =D Sakra... trochu jsem se do toho zamotala... no to je fuk ;)

Blábolím..

8. srpna 2011 v 17:03 | Lajheril |  Něco málo k zamyšlení
Celý život jsem si myslela, že dokážu psát. Už dávno vím, že nepatřím mezi ty nejskromější lidi světa, ale až teď jsem poznala, jak moc jsem vždycky věřila v samu sebe. Bohužel, většinou až neúnosně přehnaně.

V desíti jsem si psala deníček o svém zpackaném životě. No jo- hádky s rodiči o tom, že bych se měla víc učit, byly zaručeně dobré téma. Domnívala jsem se, že až těch nadávek napíšu dost, donesu rukopis do nějakého vydavatelství a tak mi deníček vydají.

Ve třinácti jsem začala psát fanfiction a doufala, že patřím mezi nejlepší české povídkáře.

V patnácti jsem se rozhodla vymyslet vlastní příběh, napsala jsem dvě stránky a odsunula to velkolepé dílo na dobu neurčitou. Samozřejmě to byl skvělý nápad, který svou propracovaností ohromí fanoušky Harryho Pottera a já se stanu druhou J.K.Rowlingovou- obdivovanou a tak bohatou, že žádné boty od Chanela nebudou drahé.

Dokonce i teď, když občas vytáhnu nějakou z těch rádoby bestsellerů jako Škola noci a podobné komediální fantasy, říkám si, že bych to napsala určitě mnohem lépe.

Zřejmě si něco nalhávám pořád a až následně zjišťuju, že podceňováním ostatních a přeceňováním sebe nic nedokážu. Chybí mi pokora a sebekritika.

Ale i když jsem to teď tak hezky napsala, před chvílí jsem si četla začáteční kapitoly k mé první povídce- Vlkodlačímu mláděti a stejně jediné, jak jsem na tu katastorofu reagovala, bylo pousmání nad tím, že to nějaký magor dokázal přečíst a pro klid duše uklidnění, že jsem byla malá, hloupá, nevyspělá.

A malým, hloupým a nevyspělým holkám psaní nejde. Zajímalo by mě, kde beru jistotu, že už dávno taková nejsem.

Momentální téma týdne je NÁVRAT DO REALITY a kdybych tento článek dokázala uzavřít nějakou chytrou myšlenkou, že už chápu vlastní nedokonalost, určitě bych článek do této kategorie zařadila.

Jenomže pravdou je, že nedokážu v souvislosti se sebou uvažovat reálně. A možná všechny přehnané ambice, o kterých si myslím, že je jednou dokážu proměnit ve skutečnost levou zadní, mě drží při životě s takovým optimismem.

Lajheril

Čtvrté...

8. srpna 2011 v 16:37 | Lajheril |  Narozeniny, svátky, výročí...
Když už nic, tento článek tu být MUSÍ.

13. 7. 2011 tento blog oslavil už 4. narozeniny.

Přece jen by to chtělo napsat pár řádků plných sentimentu, ale nějak je ze sebe nemůžu vymáčknout. Nemůžu se přinutit brát blog vážně. Chápu, že člověk den ode dne vyspívá, mění své názory, zájmy a sny, ale když si přečtu některé ze starších článků, není pochyb, že já se za ty neuvěřitelné 4 roky, změnila až moc.

Začala jsem psát fanfiction na Harryho Pottera když mi bylo čerstvých třináct let. O gramatice jsem neměla nejmenší ponětí (v tomto ohledu jsem ale nijak zázračný pokrok neudělala =D) a do té doby jsem na klávesnici zásadně psala bez veškeré diakritiky. Celý svět povídkářů mě fascinoval. Přišlo mi, že snad každý chce psát a být v tom dobrý. Že celý svět se točí jen a jen kolem Harryho Pottera.

Některé povídky mě uchvátily, jiné zklamaly. Pak začalo mé grafické období- nic jsem neuměla, ale stejně se mi to zdálo dobré. Navíc spousta lidí uveřejňovala stejně tak strašné práce, takže mi to nijak podivné nepřišlo.

Když to shrnu kolem a kolem, ani v nejmenším nelituju těch MNOHA DESÍTEK HODIN, které jsem prací na blogu strávila. V jednu chvíli to pro mě byla důležitá složka života a nutný únik od reality.

Možná je to tím, že jsem nějak rychle dospěla, ale najednou nemám potřebu utíkat, ale naopak se realitě postavit a bojovat s ní. A když už se chci do světa fantazie pohroužit, dělám to s čistým svědomím, že když se vrátím, nečeká na mě nic tak děsivého, že bych se tam zase chtěla vrátit =).

Neříkám, že blog je špatná věc, to vůbec ne. Ale kdybych do něj chtěla zase chtěla věnovat nějakou větší dávku energie, není to tento blog, ale nějaký jiný (i s odlišným zaměřením), kde bych začínala s čistým štítem. To ale zatím nehrozí.

Vždycky jsem blogu na narozeniny věnovala pomyslný dáreček, ale letos si říkám, že nečekaný dar je i tento článek.

VŠECHNO NEJLEPŠÍ
Lajheril

HP/HG

8. srpna 2011 v 16:17 | Lajheril |  Blendy
Malý bonus k minulému článku, kde jste mohli najít 4 zbrusu nové potterovské arty. Ten obrázek je tak okouzlující, že jsem nakonec udělala i blend v neobvyklých rozměrech o 630x375 px.

Stejně jako arty je bez podpisu, dělejte s ním co chcete, ale odkaz na můj blog by potěšil O:-)
Když ho použijete na svých stránkách, zanechte mi na vás kontakt v komentářích =)

Už nebudu dál opruzovat, ale pokud tady někdo z mých bývalých čtenářů zavítá, možná vás potěší zpráva, že do příštího roku mám ve škole zvolený seminář z grafiky a designu, což by mohlo znamenat více kvalitnější grafiky než doposud. Ale nic neslibuju, protože většinou když něco slíbím, plní se mi to ještě mnohem hůř =D

Lajheril


38- 41: Harry Potter

8. srpna 2011 v 16:03 | Lajheril |  Arty
Prázdniny.
Venku hnusně.
Knížky dočteny, seriály dokoukány.
Přítel i kamarádky všude jinde než ve Zlíně.

A tak jsem tady. Uznávám, že je to docela překvapivé- blogem se nezabývám, mám k němu už tak malinký vztah, že mě vůbec nemrzí, že už funguje v podstatě jen jako archív a dokonce si umím i reálně představit, že bych ho vymazala.

Ale přece to neudělám, protože při zvláštních příležitostech (jako je třeba tato), kdy něco vytvořím, chci mít místo, kde bych to mohla zveřejnit. Už ani ne pro chválu a pocit zadostiučinění jako dřív. Prostě jen tak.

Každopádně abych se dostala k tématu- udělala jsem pár artů na téma Harry Potter. Všechny jsou dělané z jedné fotky, kterou jsem stáhla bůhvíkde.

Tentokrát na artech nejsou mé podpisy, protože na tak mrňavé práci jsou zbytečné. Kdo byste si je chtěl vzít, prostě si je stáhněte a jen zanechte komentář třeba tady pod článkem, kde je můžu najít (link na váš blog). I když zmínka o tom, že jsem je dělala já potěší vždycky O:-). Samozřejmě si do nich vepiště co chcete a pro mě za mě si je i nějak dál upravte.

Podle mého názoru jsou dobré, když vezmu v úvahu, že jsem Photo Shop neotevřela alespoň milión let... navíc pracuju s prastarouu verzí.

Už se nebudu vykecávat, stejně mám před sebou ještě alespoň dva mini-články =)

Enjoy it