Červenec 2009

4. kapitola- Sázka

30. července 2009 v 16:52 | Lajheril |  Bradavická Popelka
Myslím, že už jsem se zmiňovala, že odjíždím na 3-4 dny na chatu, kde není přípojka na internet. Ovšem notebook mi taťka půjčí a já budu moc psát. To jste ale rádi, co? =D

Každpodádně nebudu odepisovat na komentáře, nebudu na icq ani na mailu. 5. kapitola bude přednastavená tak, aby se v době mé nepřítomnosti sama přidala, takže se nebojte =).

Už nemám moc času, za chvíli odjíždím, takže užijte si kapitolu a zanechte komentáře. Soraki, Jenny, vám jsem u minulé kapitoly nechala odezvu =).

Věnováno Tajnostce

Vaše Laj


3. kapitola- Nepříjemné oznámení

29. července 2009 v 13:44 | Lajheril |  Bradavická Popelka
Ale jo, zasloužíte si novou kapitolku. Nebo spíš blog si ji zaslouží. Dlouho jsem ho zanedbávala, takže... tak. Moni, vím, že jsi psala ať je přidávám kolem osmé ať jsi první, ale já to nevydržím NEPŘIDÁVAT, když je mám napsané =D... Takže aspoň ti ji věnuju, protože se mi moc stejská =(

Snad se ti to líbí (a vám ostatním taky)... =)


2. kapitola- Jamesi Pottere, jsi magor!

28. července 2009 v 19:45 | Lajheril |  Bradavická Popelka
Jelikož jsem rozdělila všechno napsané do kapitol a pro jistotu si to už vložila do rozepsaných článků, tak bude jen na vás, jak rychle se budou kapitoly přidávat. Jak říkám. Jen a jen na komentářích. Jo a pak jsem taky kapitolu připsala. Ani nechtějte vědět, kolik těch kapitol je! Dobře, vy chcete? 11! 11 celých kapitol, které můžete mít =D. Není to bomba? A to povídka ještě nekončí, zápletka pokračuje. Myslím, že Popelka bude mít kolem 16ti kapitol (můj osobní tip) a já je hodlám dopsat co nejdřív.

Jsem vděčná za všechny komenty a zjistila jsem, že romantika mě psát BAVÍ! Je to normální? Je fakt, že mě baví psát všechno, ale myslela jsem si, že tohle bude vyjímka. No, asi ne =D.

Vidím, že už vás tím úvodníkem ubíjím, takže čtěte.

Vaše Laj

P.S.: Všimli jste si, že se mi vrádil elán, chuť do psaní a nuda je pryč? Uvidíme, jak dlouho to vydrží. MILUJU TO TU, MILUJU VÁS!


1. kapitola- Těší mě, Šprtka Evansová

28. července 2009 v 11:53 | Lajheril |  Bradavická Popelka
Já vím, já vím. K Popelce už jsem měla šíííííleně dlouho napsanou kapitolu (přesněji 7 kapitol), ale já prostě nebyla schopná nic přidat, prtože ten text nebyl rozdělen na kapitoly, ale byl souvislý a mě se to nechtělo dělat. Konečně jsem to teď tak namátkou rozdělila, abych to sem mohla vložit. Chci tohle i Rebeccu rychle dodělat a pustit se do nových věcí.
Všem vřele doporučuji před začátkem čtení oživit paměť a přečíst si info, které je buď v rozcestníku (STORIES → HARRY POTTER FANFICTION → KAPITOLOVÉ POVÍDKY → BRADAVICKÁ POPELKA) nebo rovnou v rubrice s BP (tzn. dolezete tam jako u případu předtím, jen na ten obrázek Bradavická Popelka kliknete.

Vaše Lajheril
P.S.: Očekávám komentáře, i když vím, že budou záporného rázu, protože se to dotýká romantiky a Mary Sue. Ale já si nemohla pomoct. Proč už říkat nebudu, je to v tom infu.

Nenávidím prázdniny

27. července 2009 v 0:19 | Lajheril |  Aktuality a jiné kravinky
Nějaké moje hemzy o tom, jak se teď mám. Název článku vám vypoví o celém tomto kecu, ani není nutné to číst. Tedy né že by sem ještě někdo chodil, že ano... =D *DEVIL SMILE*... moje mozkové buňky žerou sami sebe a dohánějí mě k šílenství.

perex


11. kapitola- Setkání s budoucí smrtijedkou?

25. července 2009 v 21:23 | Lajheril |  Postrach (nejen) Godrikova Dolu
Je tu další a přííííííšerná kapitola. Fakt se mi nelíbí, ale... co už. Je nudnější, než obvykle a nečetla jsem si ji po sobě takže kdyby tam byly chyby tak Gomen. Jinak, je to kradší, než na co jste ode mě zvyklí, ale myslím, že další zbytečná vata nebyla nutná.

Zase mám chuť rozepsat novou povídku, ale statečně jí odolávám a píšu tohle. To jsem ale šikulka, co?

Vaše Lajheril


Bubbles for Monis

23. července 2009 v 16:59 | Lajheril |  Layouts
Tak zase jednou tu je nějaká příšerná layoutovací slátanina. Je dělán pro Monču (takže zatím není pro širokou veřejnost, ale to je fuk, beztak ho nebude chtít) a na mou obhajobu- to Monča mi poslala ten obrázek a je to přesně ten typ, na který nejde udělat layout. Možná proto to dopadlo tak jak to dopadlo, ale zase na druhou stranu je to něco nového a jiného, proto se mi to i docela líbí. Ale je to... až nechutně barevné a světlé. Vůbec ne můj styl, ale snažila jsem se to udělat do Móňa-stylu =D.
Snad to teda není až tak příšerné, ale... no prostě ODKAZ !!! =D
Vaše Laj

KNaČM- 2. glosa

23. července 2009 v 0:59 | Lajheril |  Krvavá noc a červený měsíc
Sama vím, že tento díl je mnohem horší, než minulý. Alespoň myslím teda =D. Když si to teď zpětně čtu, zjišťuju, že nejen povídka, ale i moje glosy jsou příšerně perverzní =D *nevinný výraz* O:-).... já nic, to ta povídka mě k tomu dovedla =D. Mimochodem, můžete za tohle poděkovat Stify, která mě k tomu tenkrát dokopala.

Opět připomínám, glosy jsou ČERVENÉ!

Lajheril


KNaČM- 1. glosa

23. července 2009 v 0:35 | Lajheril |  Krvavá noc a červený měsíc
Připomínám, že prohlášení je v rozcestníku, takže než se najde někdo, kdo by mě chtěl kritizovat, prosím přečtěte si ho. Vím, moje povídky by taky zasloužily oglosovat (taky jednou přijdou na paškál). Prostě vy, kterým se to nelíbí a nesouhlasíte s glosama, prosím, nečtěte dál.

Vám, kteří jste se odhodlali připomínám, že já glosuju červenou, tak na to myslete.

V této kapči jsem ještě měla odvahu opravovat a upozorňovat na chyby pravopisné a gramatické. V 2. kapitole už jsem tak nebojácná nebyla =D.

Snad se vám to alespoň kapánek bude líbit.

Vaše Laj

P.S.: Pokud chcete mít zážitek na celý život, přečtěte si Sasiino dílo v originále. Odkaz najdete v rozcestníku ( STORIES → ORIGINÁLNÍ TVORBA → GLOSY → NA POKRAČOVÁNÍ → KNaČM) =)


Miley Cyrus for Makepule

22. července 2009 v 18:58 | Lajheril |  Layouts
Sestřence ( má 11 roků, takže se nedivte tomu KDO je na layoutu) jsem dělala desing na blog. Docela se mi povedl na to, že jsem ho dělala u babičky kde je jen PhotoFiltr...=D

No, takže TADY je její blog, pokud se chcete kouknout, co jsem vytvořila. Mimochodem dík tomu jsem zjistila, že celebriťácké layouty není těžké udělat, takže... zřejmě je budu patlat častěji =D.

Glosy na pokračování (OT)

20. července 2009 v 15:40 | Lajheril |  Glosy na pokračování (OT)Název: Krvavá no a červený měsíc. Dobrý název. Ten se mi líbí. Bude se mi líbit i zbytek?
Děj: mezera objevení divého tvora zabíjejícího lidi pro potěchu a potravu. To celé bude dějem povídky? Páni, to bude akční! =D
Žánr: asi sci-fi a horor, pohádka
Postavy: Lily, která není Evansová, James, který není Potter (překvapivé zjištění), Zabiják to je jméno? Že to má velké písmeno ................upírka...........
..............
Počet kapitol: Mello ví kolik a my bychom také rádi věděli.
Stav:
rozepsaná a jako většina povídek na netu bude taky jednou pozastavená a pak nedokončená.
Autor: Sasu
Glosátor: Lajheril
Barva: červená + kurzíva
Originál:ZDE

Glosy (OT)

20. července 2009 v 14:31 | Lajheril |  °Glosy (OT)°


Dalo by se říct že kapitolové glosy. Zatím glosuju jen jednu originální povídku a myslím, že to tak chvilku ještě bude =). Takže prosím, pusťte se do čtení otřepaných trapných komentářů Lajherilky k povídce Krvavá noc a červený měsíc.
odděl

Glosování jednorázovek s originální tématikou? To může být zajímavé =D. Myslím, že to budou ještě větší kecy (ať už ze strany autorek, nebo mé), než normálně. Už se taky bojíte tuhle rubriku otevřít? =D

Prague

20. července 2009 v 13:44 | Lajheril |  Moje zážitky
Inu, víkend jsem prožila v našem krásném hlavním městě. Nikdy mě nepřestane ohromovat, jak je Praha nádherná. Už z mnoha důvodů. Prostě se mi tak opět neuvěřitelně líbilo. Více pod perexem a opravdu se nebudu zlobit, když ten článek neotevřete ;)=D


Harry Potter a princ dvojí krve v kině

20. července 2009 v 1:27 | Lajheril |  Co vidělo oko mé modravé
Ano, vidíte dobře. Vrátila jsem se zpátky z Prahy. Ale to není důvod, proč píšu tento článek (Praha bude až v příštím =D). V tom spěchu a předělávání, pak Prahou jsem úplně zapomněla říct vám, že jsem byla v kinečku a dát vám sem o tom článek. Takže... pokud se to někomu chce číst, tak dole pod perexem. Nadpis už napovídá, že se jednalo o film HP6.


Zaktualizováno + Praha

18. července 2009 v 1:05 | Lajheril |  Oznámení
Asi jste si všimli, že tento blog prošel výraznými změnami. Doufám, že je jako já berete jako změny k lepšímu.

K layoutu- už dlouho jsem se pokoušela udělat pro svou stránku nějaký slušný design. Ale já mám moc moc moc vysoké nároky. Chtěla jsem fantasy obrázek, ale aby nebyl gothic, ale spíš kreslený, nejlépe takový manga styl. Dále jsem ho nechtěla v tmavých barvách, ale spíš aby vyzařoval takovou klidnou a pohodovou aurou. Taky jsem doufala, že tam nějak dokážu zkombinovat pero. Záhlaví jsem chtěla jemné a spíše takové nevýrazné. Žádné přeplácané obrázky a nebo více obrázků v jednom. Spíš jeden s nápisem... prostě tak jak to je. V menu jsem si přála mít "štítky" nejen obyčejné písmo. A hlavně jsem chtěla, aby to byl layout ode mě. Ale ne. Když jsem věděla, že je pro mě, prostě mi NIC nešlo udělat. Až včera. Strávila jsem nad ním (včetně nastavování a hledání obrázku) 5 hodin. Ale jsem na 99% spokojená, takže je to dobré =D.

K obsahu- každá rubrika, každý kousíček blogu prošel aktualizací. Udělala jsem nové rozcestníky a rozřazovače. Myslím, že teď je to mnohem elegantnější, přehlednější a celkově lepší. Myslím, že celkově je ten blog takový prestižnější. Doufám, že mě brzo neomrzí a zůstane tu dlouho. Mimochodem předělávala jsem i drabblátka a... no prostě úplně všechno! Podívejte se do rubrik. Přepisovala jsem i info o mě a je tam i fotka, pokud vás to zajímá... i když pochybuju =D.

Taky pokud se divíte, že jsem napsala tolik nových článků... to jsou staré články, jen nově vložené. Aktualizace si prostě vybraly svou daň a o některé věci jsem přišla. Jo, pro vás je to jen pár kliknutí navíc a nový design, ale pro mě 5ti hodinová práce včera a celý den dnes! Vážně jsem se tomu naprosto věnovala, tak doufám, že to jde vidět.

Ještě to není 100% dodělané, ale bude. Bohužel už ne tento víkend, protože jedu do Prahy (pak vám napíšu jak bylo). Ale potom dokončím co jsem začala a snad všechno pojede tak dokonale jak má.

No, já jsem se vším maximálně spokojená (taky abych nebyla, když to zabralo tolik práce), tak jen doufám, že se vám to taky líbí. Prosím vyjádřete se v komentářích a projeďte si to nové zařazení, myslím, že se povedlo =)))).

Vaše Lajheril

Graphics

17. července 2009 v 23:32 | Lajheril |  Graphics

Jinak řečeno také designy na blog. Pokud chcete lay na přání, napište mi na e-mail lajheril@email.cz, nebo do zprávy autorovi. Samozřejmě kdybyste s ním nebyli spokojeni, nemusíte si ho brát! Nebo si půjčte kterýkoliv už udělaný layout, ale prosím, pořádně čtěte pravidla pro layouty. Tato sekce ještě projde v blízké době aktualizacemi (layouty budou pro přehlednostzařazeny do kategorií). Prozatimě se s tím musíte vyrovnat.
odděl

Řekněme, že tohle jsou takové "štítky", nebo jak to říct. Například u povídek (pokud nechápete, koukněte se na mé HP kapitolovky). Opět platí, že mi můžete napsat, abych vám nějaký udělala (stejný princip jako u layoutů). Stačí zadat si co na art, třeba i barvy, velikost, obrázky... prakticky cokoliv. Nebo se podívejte, zda vám nebude vyhovovat nějaký z již přednastavených =).
odděl

Obrázečky o rozměrech 100x100 px. Myslím, že jste dostatečně seznámení co to je, takže nemusím vysvětlovat =). Je to odvětví grafiky, která se dělá velice snadno, ale zase se mi na druhou stranu zdá, že je tak trošku zbytečná. Pokud byste nějaký avatar chtěli, jen mi napiště na mail (do zprávy autorovi), který chcete a klidně si ho zveřejňujte na svém blogu (se zdrojem!)
odděl

Můžete je použít jako záhlaví, i když pro mě je to prostě hezky upravený obrázek či skupina obrázků, kde je povětšinou nějaká známá osobnost. Já tohle tvořím o rozměrech 600x350 px. Vím, že se mi to líbí a dělám to, když mám chuť něco spáchat, ale není čas na layout či něco jiného. Pro mě za mě si to na svoje blogy vesele kopčete, když budete uvádět zdroj a vždy na mail (zpráva autorovi) mi hodíte upomínku, že jste si to vzali.
odděl

Mnou vytvořené obrázkoé návody na různá témata- blog.cz, Adobe Photoshop, Photofiltre Studio a další. Jelikož je velmi náročné tutorial vyrobit, vyloženě zakazuji je kopírovat a to i kdyby to mělo být se zdrojem! Pokud na něj chcete odkázat, odkažte =). Snad vám poslouží. V případě problémů napiště kdekoliv na blog nebo na e-mail.
  odděl
Dále plánuji zařídit ještě tyto rubriky, které jsou momentálně sice prázdné, ale pokusím se je rychle doplnit...


►Buttony◄

►Rozvrhy hodin◄
Moje narozeniny... a patnácté!

17. července 2009 v 19:57 | Lajheril |  Narozeniny, svátky, výročí...
Kvůli aktualizacím, které teď na blogu provádím jsem musela smazat některé články. Například ten, ve kterém jsem říkala, že mi je 15 let. Ale já chci aby tady byl. Když se to vezme kolem a kolem, chci aby tu bylo co nejvíce věcí o mě. Přece jen tady do toho blogu vkládám HODNĚ velký kus sebe.

Takže dne 17. 5. 2009 mi bylo 15 let! Ani teď s odstupem času necítím žádnou změnu. Řidičák na skútr jsem si stejně neudělala, takže jsou to jen obyčejné narozeniny. Ale dost mě štve, že stárnu... koho taky ne, že? =D... Prostě se cítím ještě jako dítě, ne mladistvá, nebo blízko k dospělosti... FUJ! Ještě to tak!

No nic, článek napsán, takže moje dušička už zase může být v pohodě =D...

Vaše Laj

Rozcestník-ot

17. července 2009 v 19:23 | Lajheril |  Originální tvorba

Aneb odraz mého momentálního myšlení. Většinou ze mě vyleze něco depkoidního, nebo totálně crazy. Obvykle píšu, když jsem v nějakém citovém vypětí. Ale některé ty dílka jako třeba Blázen, nebo Anděl se mi i líbí. Je to úplně něco jiného, než jste u mě zvyklí.
odděl

Zjistila jsem, ke svému vlastnímu údivu, že ještě pořád hodně lidí neví, co to tyhle drabblata vůbec jsou. Drabble = krátká povídka o +- 100 slovech. A tady máte možnost napsat si o vlastní mini-příběh. Zadejte mi slova, co se mají v povídce vyskytovat, nadpis, postavy, jestli HP nebo ne... prostě prakticky cokoliv (za slova budu nejvíce vděčná). Piště si o ně vždy do komentářů u posledního článku, prosím. odděl

Nevím, jestli víte, co to je, takže... vždy si od někoho propůjčím jeho povídku, jednorázovku, nebo jakýkoliv souvislý text a do něj pak připisuju své vlastní komentáře, nebo upozorňuju na chyby. Glosuju, protože to beru za zábavné, ne abych kohokoliv ponížila, či podobně. Nedivila bych se, kdyby někdo oglosoval mě. Také prohlašuji, že všechny původní texty patří jejich autorům, ale glosy, ty už jsou moje. Doufám, že se nikdo neurazí, opravdu je to bráno jen a JEN jako vtip, či snaha upozornit vás na chyby ať už gramatcké nebo slohové.

Rozcestník- hp

17. července 2009 v 18:27 | Lajheril |  Harry Potter

Do této rubriky se snažím co nejvíce přispívat. Momentálně mám jednu dopsanou povídku, další rozepsanou, pak připravovanou a pozastavenou. Pokud máte rádi komedie, osobně bych doporučila povídku Postrach (nejen) Godrikova Dolu =).
odděl

Když dostanu nějaký nový nápad na určitý časový úsek v povídce a zrovna se mi do ní nehodí, tak to prostě napíšu do jednorázovek. Obvykle jsou z období Pobertů, kde je mnohem víc možností napsat komedii až téměř parodii, než normálně. V téhle sekci se hodně zračí to, jakou jsem zrovna měla náladu, když jsem ho psala. odděl

Zjistila jsem, ke svému vlastnímu údivu, že ještě pořád hodně lidí neví, co to tyhle drabblata vůbec jsou. Drabble = krátká povídka o +- 100 slovech. A tady máte možnost napsat si o vlastní mini-příběh. Zadejte mi slova, co se mají v povídce vyskytovat, nadpis, postavy, jestli HP nebo ne... prostě prakticky cokoliv (za slova budu nejvíce vděčná). Piště si o ně vždy do komentářů u posledního článku, prosím. odděl

Zatím snad nejméně zastoupená rubrika. Opět ale pro vás. Songfics jsou vlastně jednorázovky, kde je text písně a do něj vloženy moje kecy. Pokud byste něco takového chtěli, jednoduše napiště koment k poslednímu článku a do něj název písně, autora, postavy a klidně i slova. Však vy víte =). Píšu i na HP i originál ;)
odděl

Nevím, jestli víte, co to je, takže... vždy si od někoho propůjčím jeho povídku, jednorázovku, nebo jakýkoliv souvislý text a do něj pak připisuju své vlastní komentáře, nebo upozorňuju na chyby. Glosuju, protože to beru za zábavné, ne abych kohokoliv ponížila, či podobně. Nedivila bych se, kdyby někdo oglosoval mě. Také prohlašuji, že všechny původní texty patří jejich autorům, ale glosy, ty už jsou moje. Doufám, že se nikdo neurazí, opravdu je to Bráno jen a JEN jako vtip, či snaha upozornit vás na chyby ať už gramatcké nebo slohové.