Listopad 2008

1. kapitola- Kouzlení, neopatrnost Jamese Pottera aneb jeho první osudová chyba

22. listopadu 2008 v 14:53 | Lajheril |  Postrach (nejen) Godrikova Dolu
Je tu první kapitola k P(N)GD. Mám z ní smíšené pocity. Ta povídka měla být psána rádoby vtipně, ale jaksi se to nepovedlo. Je tam spousta slangových výrazů a myslím, že nikdo z vás, kdo četl Vm, nebo čte Generaci, nenajde v P(N)GD zalíbení. Je to naprosto jiný styl psaní, ale myslím, že mi to prospěje, protože NG je tak striktně spisovná a snažím se ji psát co nejlépe. Někdy chci taky uvodlnění. Proto je tady P(N)GD. Když se vám ale vážně extrémě nebude líbit a mě se nebude extrémě dobře psát, smažu ji.

Kdo mi k tomuhle článku napíše první komentář, může si vybrat, k čemu bude přidaná další kapitola, jestli k NG, nebo tomuhle ( musíte napsat jen jedno z těch dvou!!!)


Vaše Lajheril


Řetězák od Sue

22. listopadu 2008 v 13:31 | Lajheril |  Aktuality a jiné kravinky
Tady je teprve první. Ale na mujblogu.info jsem měla řetězáků víc. =) Kdo se o mě chce trochu víc dozvědět, tak je to docela dobrá příležitost...

LajherilInfo o nové povídce =)

19. listopadu 2008 v 19:25 | Lajheril |  Postrach (nejen) Godrikova Dolu
Ano, vidíte dobře. Nová povídka. V rozcestníku je info i obrázek (který jsem mimochodem dělala sama a dopadl naprosto katastrofálně =D). Ale dávám vám to i sem. Kapča k tomuto by měla přifrčet co nejdřív. Už je rozepsaná. Snad se vám to zalíbí. Ale bude to opravdu...jiné=D

Název: Postrach (nejen) Godrikova Dolu
Autor: Lajheril
Zkratky: P(N)GD, (N), Postrach...
Info: Co když jedna střeštěná mudlovská dívka uvidí kouzlit dva čaroděje? Co jí napadne a co udělá? Navíc, když je to někdo jako Rebecca, poťouchlá puberťačka, co chce všemu přijít na kloub?
Doba: Pobertové (6. ročník)
Postavy: AUTP- Rebecca Jacobová, James Potter, Sirius Black, Remus Lupin, Lily Evansová, Albus Brumbál a další...
Upozornění: Pro mě je to oddychová povídka, psaná nespisovně a řekněme, že je tak trochu ulítlá. Naprosto se vymyká mému obvyklému stylu psaní.
Stav: PřipravovanáZměna kabátku!

19. listopadu 2008 v 17:52 | Lajheril |  Oznámení
ÁÁÁÁÁÁNO! Jak vidíte, změnila jsem layout. Ta fialová už mě malinko štvala, ale byla nádherná. Kdybyste ho chtěli, nebo tak, koukněte se na stránky Ciri, jmenuje se Poetic reverie. I tento je od ní, ale tentokrát pod jménem Phantasm. Jsem z něho vážně moc nadšená!

Ti bystřejší z vás si povšimli, že měním vzhledy, když začínám psát novou povídku. Tento případ není vyjímkou a když to půjde dobře, dokonce se můžete těšit nejen na jednu novou, ale dokonce dvě! Jednu budu psát sama, ale bude vážně jiná, než na jaké jste ode mě zvyklí ( info se co nejdřív objeví v rozcestníku). Bude to taková uvolňující povídka. A ta druhá ještě není jistá. Záleží na domluvě s osobou, se kterou bych ji eventuelně psala. Včas se všechno dozvíte =).

No ale zpět k layoutku =) Tady jsou avatárky a můj button, kdybyste ho popřípadě chtěli využít =)Doufám, že se vám líbí stejně jako mě!
Vaše Laj

Kykaja- spřátelení

18. listopadu 2008 v 16:16 | Lajheril
Zase jedno spřátelko. Tentokrát s Kykaja blogem. Jsou čtyři a Kaku a Kiki můžete znát z komentářů (děkuju vám za ně!).

Tak... nejříve vám můžu říct, že se mi na jejich blogu líbí design a povídky o Harrym. Zatím tam mají jen jednu jednorázovku, ale kapitolové povídky už dvě a nutno podotknout, že přidávání kapitol jim jde líp, než mě. Ale zatím jsem je nečetla...*stydí se, otevírá kykaja a jde číst* =) Né, vážně slibuju, že je přečtu co nejdřív.

No a pak tam mají hodně o Death note (povídky, info o postavách atd). Ovšem já se přiznám, že v tomto ohledu jsem hodně omezená. Fakt nemám páru vo co go. Jediné, co jsem zaznamenala je, že je to asi anime. Já osobně ale koukám jen na Naruta.

No, už nevím, co bych jiného napsala. Tak tady je ODKAZ

A kdo se tam nepůjde podívat, na toho sešlu počítačovou Avadu =D

Chantal a Lilly- spřátelko

17. listopadu 2008 v 19:43 | Lajheril
Tak, po dlouhé době mám zase jedno spřátelení- se společným blogem Lilly a Chantal. Je to poměrně mladý blog, ale už je tam pár jednorázovek, dvě kapitolovky, básně a další věci, týkající se převážně Harryho Pottera.

Sojí za to se tam podívat- Chantal a Lilly =)

A holky, děkuju moc za spřátelení =)

Swimer

17. listopadu 2008 v 14:42 | Lajheril |  Oznámení
Jak asi všichni víte, měl se ke mě připojit Jirka a publikovat tu svou tvorbu. Jenomže já se asi neumím rozdělit o svůj blog. Dělá mi to docela problém a tak z toho nějak... padlo. Ale všichni doufáme, že Swimer bude psát a založí si vlastní stránky, nebo najde jiný způsob... Dám vám vědět, protože je vážně moc dobrý. A to nejen povídkář.

Zapomeň sám na sebe, potom si tě svět bude pamatovat. - To je přesně to, co já nedokážu a co Swimer zvládl už hodně hodně dávno.

Lajheril

2. kapitola- Moudrý klobouk II / II

16. listopadu 2008 v 1:17 | Lajheril |  HP- nová generace
No, myslela jsem, že vám těch 5 komentářů nebude trvat tak dlouho, ale to nevadí =). Je tu druhá část druhé kapči a doufám, že se vám bude líbit. Je kratší, než první. Ta kapitola nešla líp rozdělit. Limit 5ti komentářů vám zůstává. Nebudu to navyšovat, protože to byste se asi nedočkali. Snad vám to splnění bude trvat alespoň tak dlouho, jako u minulé, protože další část nemám napsanou a jelikož vždy píšu celou kapču a až pak to rozdělím... tak si počkáte. Ale jak splníte limit, psaní se objeví, to se nebojte =).

Lajheril


2. kapitola- Moudrý klobouk I / II

12. listopadu 2008 v 18:58 | Lajheril |  HP- nová generace
Já vím, že jsem zase ve skluzu, ale i tak ten interval mezi minulou kapčou a touto není zas až tak dlouhý. Každopádně ta délka vám to nahradí. Je to hodně hodně HODNĚ dlouhé, aĺe bez akce. Prostě nuda, ale strašná! 2. část této kapči je taky taková, ale další kapitola bude akční. Už ji mám naplánovanou. Mimochodem další část je napsaná. Ale nedám ji sem dřív, než splníte limit 5 komentářů (což je NAPROSTO v pohodě!!! Samozřejmě se počítají jen vaše komentáře a od každého jen jeden). Jinak je tu píseň Moudrého klobouku. Neumím psát básničky, takže je to takové, jaké je. Moc se mi to nelíbí. Asi dvě sloky jsou opsané z HP =D. Nevěděla jsem, jak na to. PROSÍM, NEUKAMENUJTE MĚ ZA TUHLE KAPITOLU!

Přeji hezké počtení, Lajheril


o 27 let dříve...

3. listopadu 2008 v 15:27 | Lajheril |  Narozeniny, svátky, výročí...
Včera 31. října to bylo přesně 27 let, co zemřeli dva lidé. Lily a James Potterovi, čímž se zpečetil osud slavného Harryho Pottera...

Dobré... přesně na Halloween...

K "uctění" jejich památky časem přidám jednorázovku na téma Lily a James apod. Prioritou je ovšem HP- NG, i když nová část byla přidána a vy nic! =´( =´( Snad se polepšíte.

Laj

1. kapitola- Bradavický expres II / II

2. listopadu 2008 v 21:27 | Lajheril |  HP- nová generace
Ano, nešálí vás zrak. Laj vážně přidala kapitolu. Docela úspěch, ne? Divím se, že sem ještě vůbec chodíte, když to jde tímto tempem. Takže je věnovaná všem, co na mě ještě nezanevřeli. Fakt už to bude lepší. Aspoň teda doufám. Ale... jinak je kapitola šíííííleně dlouhá ( snad se do jednoho článku vejde). Ale není v ní žádná akce, prostě nuda. Ale i tak se mi už teď tato povídka líbí asi... milionkrát víc, než VM.
No neřeším... Jo a prosím o komentáře, protože nevím, jestli tohle ještě někdo čte =D =))

Papa, Vaše Lajheril