92. kapitola- Tentokrát je konec

4. června 2008 v 20:00 | Lajheril |  HP a vlkodlačí mládě
Vůbec jsem neměla chuť vám ji sem dát. U minulé kapči je 6 komentářů. Z toho tři moje, jeden od swimera, jeden od Cip a pak i od moncikovinky. Tahle kapitola je proto pro ně. Děkuji vám za komentáře. A pro ostatní- vážně nemám chuť psát, když nemám ohlasy. Já vím, píšu pro sebe a bla bla bla, ale povídkáři chápou. Nebudu dávat limity, ty stejně niíčemu nepomůžou. Jak já závidím takové Nelien, nebo Adrianne, které mají někdy i přes 100 komentů. Berte ohled na to, že když nebude alespoň pár slušných komentíků, nebudou kapitoly. Tuhle jsem si po sobě nečetla. Možná tam jsou chyby, překlepy, ale vůbec nemám chuť vám to opravovat! *uraženě hledí do prde...tam někam...*. Jsem s ní ale docela spokojená a na mě je i dost dlouhá ( 1122 slov, což se = asi 3 stránkách Wordu Timesem 12).

Snad se bude líbit natolik, že i ty komentáře zanecháte!!!!

Laj

Tesák začal couvat a nahlas kňučet. Harry na Hagridovi viděl, jak znejistěl.
"Tesáku, uklidni se!" Zavelel na psa hurónsky, ale ten, jak bylo vidět, nebyl sto poslechnout. " Ty strašpytle jeden, vždyť už si tady byl tisíckrát. Co se děje?" Položil spíše řečnickou otázku, na kterou nečekal žádnou odpověď. " Harry, půjdeme do hradu. Ihned a žádné vymlouvání. Tesák sice není žádnej hrdina, ale takto vyděšenýho jsem ho už dlouho neviděl."
Harry neměl šanci ani pronést nějaký odpor, jelikož ho silnou rukou, velikou jako víko od popelnice začal Hagrid bušit do zad, aby konečně šel.
"Hagride, nech mně! Vždyť…kdo je to támhle?" Zamžoural do dálky. Úplně zapomněl, co chtěl původně říct. " Někdo tam je." Řekl spíš sám pro sebe.
"To je jedno, jdem!" Chytnul značně nervózně mladíka za rameno, nachystán odtáhnout ho pryč.
"Ne, jdu se tam podívat." Harry se mu vytrhl a utíkal směrem k místu, kde ona postava stála. Doufal, že najde Rona, ale tolik štěstí neměl. Čím víc se začínal přibližovat, tím víc ztrácel naději. Člověk co tam stál, byl o dost vyšší, než Ron a mnohem víc vyhublý.
Harry se snažil zaznamenat každý odraz jeho tváře od měsíce.
"Vy?" Vyjekl, když uviděl tak známou tvář profesora lektvarů.
"Co tu děláte a kde je Ron?" Ptal se ho, i když jeho tvář byla otočená k zemi.
Neodpověděl a bez varování se rychle otočil a odněkud vytáhl Harryho hůlku. " Levicorpus!" Zařval a Harryho kotník vystřelil do vzduchu.
"Áááá." Zaječel Harry leknutím.
"Sinsonorus!" Doplnil se ještě Snape, aby Harryho umlčel. Ten ať se snažil sebevíc, nemohl ze sebe vydat ani hlásku.
Snape i Harry slyšeli Hagridovy těžké kroky, jak se blíží k nim. Do toho obr vyvolával Harryho jméno. Tesáka měl přehozeného přes rameno, ale i tak se zdálo, jakoby chtěl pes někam co nejdál utéct.
"Co tu dělá on?!?" Zaševelil Snape nenávistně a připravil si Harryho hůlku na útok. Bylo těžké nevidět Hagridovu obří postavu, a když se přiblížil, profesor hbitě zaútočil. "Sectumsempra!"
Harrymu se zatajil dech. Neměl potuchy, na co se používá toto kouzlo, ale byl si jistý, že se nejedná o nic dobrého. Vsadil by se o cokoliv, že je to kouzlo z černé magie. Pokud se tomu Hagrid nevyhnul, mohlo to být špatné.
Co nejvíce se nakláněl, aby ho uviděl, ale v jeho kuriózní poloze to nebylo až tak snadné. Zato ho přesvědčilo něco jiného.
O několik málo desítek metrů totiž někdo mohutně zařval. Znělo to rozzuřeně a děsivě.
Když si Snape uvědomil, že Hagrida nezasáhl, začal po něm pálit rychle po sobě další kletby. Vyjímkou nebyly ani ty, co se nepromíjejí.
Hagrid se nejdříve hrnul k útočníkovi. Paprsky barevných světel se od něj jen neúčinně odrážely, nebo mu jen potrhaly šat. Harry se modlil za to, aby to tak bylo i na dále. Když ale většina světýlek byla zelených, od kletby Avada Kedavra a obrovi to na tváři ponechalo pár řezných ranek.
Pustil Tesáka, který ho jen zatěžoval a hrozilo nebezpečí, že se do něj jedno z kouzel trefí. Pes se okamžitě rozběhl do tmy. Hagrid se za ním rychle otočil, ale ještě s větší vervou se snažil probojovat k Harrymu.
To byl signál pro Snapa, aby už neříkal nic jiného, než Avadu. Netrvalo dlouho a značně zkrvavený obr to vzdal a rozběhl se k Bradavickéu hradu.
Severus se otočil na bezmocného Harryho. Kdoví jakým zázrakem měl v rukou zase svoji hůlku. Podíval se na hodinky a ignoroval chlapcovi nenávistné pohledy.
Ručička jeho hodinek mu jasně říkala, že už se plán Pána Zla měl rozběhnout. Čekalo se jen na signál od Snapa. Ten kvapně namířil na oblohu.
"Morsmordre!"
Na černém nebi se objevila smaragdově zelená lebka Pána Zla, ze které z úst vylézal had stejné barvy. Harry se nepatrně otřásl a nervózně čekal, co se stane. Přemítal, co bude s ním a jak je na tom Hagrid.
Po necelé minutě se s hlasitým práskáním začaly objevovat tucty smrtijedů a až jich tu bylo kolem dvaceti, přemístil se sem i lord Voldemort.
Všichni jeho přisluhovači se mu hluboce uklonili.
"Neklaňte se, hlupáci! Máme okamžik překvapení, kdy můžeme zaútočit na Bradavice. Snape? Jak to probíhalo?" Vyštěkl na Severuse. Všichni se okamžitě postavili a vyčkávali na další příkazy.
"Hranice a obranná kouzla jsou z devadesáti procent zrušena. Některé jsem odstranit nedokázal, ale nemělo by trvat dlouho a dostaneme se dovnitř. Jen…" Znejistěl, ale pokračoval. " Naskytl se problém s tím hajným- Hagridem. Útočil jsem na něj všemi kletbami i Avadou, ale jen se od něj odrážely."
"Ano, má obří kůži, kříženec! Kde je?"
" Rozběhl se zjevně k hradu, ale má rány, nevím, zda tam doběhne. Nemohl jsem za ním, protože ta desetiprocentní obrana mě už nepustila dovnitř." Omlouval se profesor a pohled skláněl k pánovým botám.
"Dobře. V tom případě musíme jednat rychleji, než jsme předpokládaly. Znamení zla by si zatím nemusel nikdo všimnout. Smrtijedi, použijte každé kouzlo, které znáte na zničení barikády. Přišla naše chvíle. Ukažte, že zlo je ta nejsilnější zbraň člověka." Začal rozdávat pokyny.
Mezi jeho oddanými začal zmatek. Každý vrhal do tmy jiné zaklínadlo, až to vypadalo, jakoby vypukl obří ohňostroj, tryskající všemi různými barvy od žluté až po purpurovou.
Mezitím Voldemort upřel zrak k obloze, na které se tyčilo znamení vykouzlené Snapem. Jedním mávnutím hůlky zmizelo a vzápětí se tam opět objevilo. Harry si byl jistý, že je to pro Voldemorta splnění snu, zničit Bradavice, a tak mu nepřišlo ani divné, že to on chce být tím, co to zapříčinil. Voldemort se nebál toho, že by někdo zjistil, kdo je na školních pozemcích. To se stane tak jako tak. Přeje si, aby všechno slehlo jeho zadostiučiněním.
Poprvé se obrátil na Harryho a hadím jazykem promluvil.
" Tentokrát tě zabiji, Harry Pottere. Tentokrát mi neunikneš."
Harrymu se začala pohybovat ústa, ale kvůli neustále trvajícímu umlčovacímu kouzlu se mu nepovedlo nic říct. Voldemort se podíval na Snapa, který byl po jeho pravici a ten jen spěšně zamumlal protizaklínadlo.
Harry překypoval odporem k Snapovi. " Věděl jsem, že vám nemám věřit!"
Profesor se ušklíbnul. "Věděl, ale stejně si mi důvěřoval. Jsi tak ovladatelný, Pottere!"
"Kde je Ron?"
"Weasley? Ten zmizel někam do lesa, zjevně hledat kůrolezy. Tupec!"
Harrymu poslední věta jeho soka udělala velikou radost. Měl strach, že mu něco udělali. Jestli je v lese, je možnost, že se z něj nevymotá do té doby, než bude po všem.
"Jsi tak… slabý!" Prsknul Voldemort. " Myslet na přátele i na smrtelné posteli. Myslíš si, že tě někdo zachrání, co? Ale to se nestane. Tentokrát to nedovolím." Promluvil Pán zla normálním hlasem.
"Liberacorpus." Uvolnil Harryho, který měl už v posledních minutách pocit, že mu snad praskne hlava, díky nahrnuté krvi v mozku.
Voldemort se napřáhl k útoku. Tentokrát mu nevrátil hůlku. Zjevně pochopil, že Harry není lehký oříšek a na ušlechtilé gesta není čas.
"AVA….."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 stesii | Web | 4. června 2008 v 22:29 | Reagovat

ouuu mooooc pěkná kapitolka...já tam vyset jako Harry dávno chcípnu:D hlavou dolů brrrrr :D mno a ted by se mohlo projevit harryho vlkodlačí ( nebo co to je ) jádro  trošku zasáhout, než bude pozdě:D:D:D:D hejj:D já už bych taky něco měla napsat co?...když mě se taaak nechce...:D co s tim?:D

2 ellion | Web | 5. června 2008 v 14:35 | Reagovat

sry, že jsem se tu neobjevila dřív, nějak věčně nejsem doma a když už jsem tak až po půlnoci, tak promin, tato i minulá kapitolka ja nádherná, jen teen koneeec ='(...no uvidime doufam brzo, jak to dopadne zejo? =)...

3 swimer | 5. června 2008 v 15:57 | Reagovat

Cawky, tak snad se nezlobíš :D ale píši až dnes....

Kapitolka je samo hezká a tak - ale to už jsou snad skoro všechny :) Musel bych se tu mnohokrát opakovat jak se ti to povedlo a tak....tak trocha kritiky snad ti to nebude vadit.

Vytkl bych ti snad využívání slova "avada, avadu". Nevím jak pro ostatní ale pro mě to je občas trochu narušení atmosféry, když to použiješ v kontextu který je napínavý a naráz tam práskneš nepř. "aby už neříkal nic jiného, než Avadu,Útočil jsem na něj všemi kletbami i Avadou, ...... tohle mám na mysli...šlo by to myslím vyjádřit trochu elegantněji :) (???) Zdá se mi že takhle by se o té kletbě avili třeba prváci ale ne Snape Voldemort i přiznejme Harry či ty jako vypravěčka...

Jínak to bylo samozřejmě moc hezké hlavně napínavé :) jen tak dál a šup sem s další :)

4 Cipísek | 5. června 2008 v 16:36 | Reagovat

ahoj... nevím, jak dlouhá doba uplynula od dne, kdy přibyla minulá kapitola, ale pro mě to bylo neuvěřitelně dlouho a proto jsem byla mile překvapena, že je tu další, je sice fakt, že líp už si to asi ukončit nemohla, ale docela mě zarazilo, co se v tý kapitole stalo, pokud se nemýlím, tak jsi psala, že máš Snapea ráda a tohle jsem prostě nečekala... taky souhlasim se swimerem, používání slova Avada mi přijde takový... zvláštní (vzhledem k tomu, co způsobí, až takový lehkovážný), ale rozhodně to tý kapitole neubralo na kvalitě, kdyby to nebylo řečeno v komentáři, tak na to dočista zapomenu... tak se těším na další kapitolu... nechci nijak naléhat, ale s takovým koncem by sis mohla trošičku pospíšit ;) a samožřejmě, že jsem na něco málem zapomněla... dík, že jsem mezi lidma, kterým je tak kapitola věnovaná

5 Fallen Angel | 5. června 2008 v 17:24 | Reagovat

No, kapitolka moc hezká, ale vážně si neodpustím něco k úvodníku...to že tady nemáš tolik komentářu bude asi tím, že ti sem chodí málo lidí, jenomže pro to musíš něco udělat...víš chytrolíne lajherilko? A nebo pro koho měl být ten úvodník? Pro nás co komenty píšem skoro pravidelně, nebo pro lidi co se tu ještě nikdy neobjevili? =)

6 Lajheril | 5. června 2008 v 19:11 | Reagovat

Stesii: Díky.... a mám to vymyšlený.

Elli: Já vím....ten konec:D

Swimer+Cip: Díky a to s tou Avadou... mno popravdě řečeno, elegance není zrovna šálek mojí kávy a prostě jsem to psala, tak jak to ze mě šlo. Tzn.: napsat to jinak by bylo možná milejší, ale přece jen je mi 14 a tyhle projevy jsou prostě... ehm...moje? Já nevím. Opravovat to, by se tím zkazila ta kapitola v mojich očích =D i když vám by se to asi líbilo takže...:D

Fallen Angel: Mno ano, asi ano:D Ale já moc nejsem na spřátelování, nebo reklamy:D ale hold od vás, co ty komentáře píšete je chci u každé kapitoly=D Eh... kapí?

JINAK VŠEM: KAPITOLA BUDE SNAD BRZY =)...

Laj

7 swimer | 5. června 2008 v 21:35 | Reagovat

Laj: možná jsem neměl použít slovo elegantnější...ale myslím že víš jak to myslím s tou Avadou :) Ale na druhou stranu jde o tebe...Jestli to takto cítíš je to tvá věc .... :D já spíš že chceš vždycky slyšet aj kritiku tak abych ti nějakou dopřál :P

8 Lajheril | 5. června 2008 v 21:47 | Reagovat

Swimer: Jo, zajmá mě názor čtenářů =D dík

9 Cipísek | 5. června 2008 v 21:57 | Reagovat

takže... záleží jen na tobě, pokud máš pocit, že by se tím kapitola v tvých očích zkazila, tak to kvůli jedný bláznivý a naprosto trhlý holce fakt přepisovat nemusíš a dál si klidně psát Avada ;) co jsem k tomu chtěla říct, jsem už řekla

10 moncakovinka | 6. června 2008 v 13:50 | Reagovat

Už z toho úvodníku čiší tvoje odporně negativní nálada..To já poznám...Ale vyčítat ti ji nebudu.Lajinko,sry,že sem tu až teď.Vůbec si mě neupozornila na navou kapitolku,ale já tu ani nebyla,promiň. :( Mocky se ti povedla,líbí se mi a ke kritice...Já ani nevím,co ti tak vytknout...Myslím,že nic,že je to moc povedené.Akorát prosimtě,asi sem uplně blbá,ale co jako mělo znamenat tohle: Mezitím Voldemort upřel zrak k obloze, na které se tyčilo znamení vykouzlené Snapem. Jedním mávnutím hůlky zmizelo a vzápětí se tam opět objevilo. Co to Voldy udělal??? :) Promiň,že se tak blbě ptám. Dofám,že další kapča bude už brzo... A díky,první kapitolka,kterou si věnovala i mě! :-*

Fallen Angel: Ta věda ,,pro lidi co se tu ještě nikdy neobjevili´´ není přesná.Pokud vím,Cipísek,Swimmer i já sem chodíme pravidelně (já jsem jen byla pozadu a dočítala jsem to...začla jsem teprve někdy v dubnu),takže tohle mi přišlo neoprávněné,ale jinak máš pravdu,ti,co jsou tu pořád si to zaslouží víc.

11 Walavyn | 7. června 2008 v 22:28 | Reagovat

Vyborna povidka tesim se na dalsi kapitoly

W.

12 Cipísek | 13. června 2008 v 23:15 | Reagovat

hele... tady je docela mrtvo, a nemyslím kapitoly, ale koemntáře... už 6 dní žádnej nepřibyl

13 moncakovinka | 15. června 2008 v 11:44 | Reagovat

Cipísek: Naprostá pravda,ani Lajheril žádný nepřidala...Ale to bude tím,že sme byli na vodě,viď,Laj? Ale už si celý pátek sobota neděle doma,tak jako... :o) Neee nic ti nevyčítám...

14 Lajheril | 15. června 2008 v 19:07 | Reagovat

Moncakovinka: Vždyť víš, jaké to tam bylo... na té vodě. Nějak to nedávám. Furt sem jakási zmatená z toho všeho, co tam bylo a na psaní prostě nemám ani čas, ani náladu vůbec nad tím přemýšlet. V mozku mám vygumováno, snažila jsem se napsat tu slohovku pro p. Stř. ale nešlo to... mám náladu na hovno, nejraději bych zhebla. Všechno je na nic. Sorry, za moje depresivní chování, neberte mě vážně. Ale fakt je to celé v prdeli a jediné co můžu dělat je koukat na Naruta a poslouchat metal. Super kombinace, že???

Ani odpovídat na komentáře mi nejde.... absolutně ne.  

- __ -  

Celkem ráda bych si pokecala s jedním človíčkem, ale s tím sem si to taky už dávno posrala... jsem total pi...

Lajheril

15 Cipísek | 16. června 2008 v 17:27 | Reagovat

to Laj: nevim sice, co přesně se stalo, ale jedno vim určitě... najít si nějakou vrbu, všechno jí říct a pak třeba vyrazit do kina, aby jsi přišla na jiný myšlenky... já fakt nevim, co se stalo, takže tyhle řeči nemusíš brát vážně, pokud ti stačí Naruto a Metal, tak na to co sis právě přečetla klidně zapomeň, ale když mám depku, nebo cokoliv jinýho, tak mi většinou pomůže to říct jedný holce, která je můj anděl strážný...  je to jen moje zkušenost, ale skoro vždy pomohla

16 Lajheril | 18. června 2008 v 14:49 | Reagovat

to Cip: Díky moc...:( :)

17 moncakovinka | 18. června 2008 v 17:47 | Reagovat

Naprostá deprese!!!Jaj...Toš to chápu,Cip má pravdu..A mám dotaz: u koho sis to taky total posrala jak píšeš na závěr???Klidně mi to napiš jinam než sem pls,ale napiš...Zajímá mě to,páč se toho stalo fakt hodně...

18 swimer | 19. června 2008 v 16:40 | Reagovat

Laj: ahojky....no strávil jsem ted  9 dní ve švédsku  tak jsem tu nebyl :) Ale možná tě potěší že sem asi dva večery proseděl nad tou jednorázovkou...není to hotové...ale shrabuju nápady.... je to těžké :D ... Jínak ste byli na vodě jo? :P to ti závidím hned bych jel taky ikdyž mám vltavu už třikrát za sebou :) ...Jako ostatní nevím co se děje, ale mrzí mě ž se trápíš....s Kapitolami nespěchej...Až budeš mít jednou náladu tak ji napiš mi počkáme ;) .... tak přeji at ti je líp...

19 moncakovinka | 21. června 2008 v 16:38 | Reagovat

Swimmer: cao,j. Vim,zes psal Laj,ale nwm,jak dlouho bys cekal na odpoved,tak sem si troufla ti napsat ja.jj,byxli sme na vode. :) Vsichni hulili a chlastali...Teda az na pár výjímek...Taky tam proběhlo pár úletů,ale to nebudu rozvádět.Příští rok jedem zas...Tak já valim,ale jinak s tebou souhlasim,na kapitolky počkáme..ajoj.

20 Lajheril | 21. června 2008 v 23:47 | Reagovat

MONCOKOVINOOOOOOOOOOOOOO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Náhodou já swimerovi psala!:P Túdle....

21 swimer | 22. června 2008 v 10:39 | Reagovat

To Moncakovinka: hola... díkes :)... no já vás nechápu...  My když jsme loni byli na vodě obešlo se to bez chlastu a hulení... A i tak jsme byli spokojení něco sme třeba hráli a tak... :) Asi sme ještě ze staré školy.  Ale klidně rozváděj co chceš :P já sem od přírody zvědavé stvoření.... :D Jínak se měj at vám to dobře plave...

P.s. ona fakt napsala ´:-O  hleděl jsem na to jak bacil na lékárnu.... :D

P.s. 2 =) Laj dělám si srandu....

22 swimer | 22. června 2008 v 10:43 | Reagovat

=)  :-D  :o)  =)  :-D  :o)  =)  :-D  :o)  =)  :-D  :o)  =)  :-D  :o)  =)  :-D  :o)  =)  :-D  :o)  =)  :-D  :o)  =)  :-D  :o)  =)  :-D  :o)  =)  :-D  :o)  =)  :-D  :o)  =)  :-D  :o)  =)  :-D  :o)  =)  :-D  :o)  =)  :-D  :o)  =)  :-D  :o)  =)  :-D  :o)  =)  :-D  :o)  =)  :-D  :o)  =)  :-D  :o)  =)  :-D  :o)  =)  :-D  :o)  =)  :-D  :o)  =)  :-D  :o)  =)  :-D  :o)  =)  :-D  :o)  =)  :-D  :o)  =)  :-D  :o)  =)  :-D  :o)

23 Lajheril | 22. června 2008 v 11:52 | Reagovat

swimer: Hr!:-D Mno já zase "hledím jak bacil na lékárnu", když vidím, co se tady rozběhlo za debatu:-D a jaké tu je zasmajlíkování=D

24 Cipísek | 22. června 2008 v 20:25 | Reagovat

tak to já se jenom směju

25 chuda | 23. června 2008 v 17:03 | Reagovat

tak co pojedes?Toto je posledni misto kde te zastihmu tak prosim odepi.s

26 Lajheril | 23. června 2008 v 18:29 | Reagovat

EH? 8-O 8-D????????????????????????? Co tu jako děláš???

27 chuda | 23. června 2008 v 18:35 | Reagovat

tak nic no

28 chuda | 23. června 2008 v 18:44 | Reagovat

zapni si mobil

29 swimer | 25. června 2008 v 7:04 | Reagovat

no ted mám chut doplnit dalších pár řádků vytlemených smajlíků...ale Nebudu škodolibý  O:-)

30 Ledik | 26. června 2008 v 11:56 | Reagovat

tahle se ti opravdu povedla...jen si to mohla jinak ukončit :)

31 swimer | 29. června 2008 v 12:04 | Reagovat

já se sice jsem trpělivý :D ale ta nová kppča ...už by se tu mohla oběvit...sme napnutí :D

32 kaka | 9. července 2008 v 14:58 | Reagovat

taky bych řekla že by se tu už ta kapitolka mohla oběvit říkalas snad brzo a furt tu nic není tak jak dlouho máme ještě čekat???Jinak kapča pěkná ale to s tou avadou nebylo moc dobré a ještě k tomu tetˇ nic nepřidáváš tzv.:*psí kukuč*

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.