Lily and James 4ever, aneb Lily já tě miluju!

5. dubna 2008 v 17:56 | Lajheril |  °Jednorázovky (HP)°
Moje historicky první jednorázovka. A ještě na téma Lily a James. Není nic moc, prostě jsem jen tak psala. Vlastně se mi vůbec nelíbí a počitám, že tu vydrží jen chvíli.
Vaše Lajheril

Bylo téměř nesnesitelné vedro, když dva 16ti letí chlapci projeli se svými kufry naloženými na vozík kolem skupiny dívek, které se ihned když kluky uviděli začali neovladatelně chichotat. Jeden z těch pohledných chlapců se na ně zářivě usmál a dál se věnoval svému kamarádovi.
"Už se nemůžu dočkat, až bude zase úplněk." Prohlásil tiše ten pohlednější.
"Já taky" , přitakal mu druhý a očima stále přejížděl nástupiště 9 a ¾ . Konečně našel jiného chlapce, kterého hledat očima.
"Siriusi, támhle je Náměsíčník." Prohlásil a rázným krokem vyšel k Lupinovi, následován Tichošlápkem.
James, Sirius a Remus se bouřlivě přivítali, a když k nim přispěchal i menší, obtloustlí Červíček ihned začali se svou oblíbenou zábavou- utahovat si z něj.
"Tak co Péťo, jak se ti líbili prázdniny? Našel sis konečně nějakou babu?" Zeptal se ho Sirius, který se pokradmu podíval na Jamese, který se už teď snažil zadržel smích.
Peter se zatvářil nejistě a zrudl. " N-no.." zakoktal, ale od jeho odpovědi ho zachránila osoba, kterou Dvanácterák už tak dlouho sledoval.
"Héééj Evansová!" Zakřičel James, nečekaje na to, co ze sebe Červíček vymáčkne.
Lily se ani nepodívala kdo na ni volá. Bylo jí to hned jasné- Potter. Ten Potter, který ji celých minulých pět let zval na rande a kterého po celou tu dobu odmítala. Jen protočila očima a zamířila k rudému vlaku, do kterého se pokusila dát svůj kufr. Když James uviděl, že jí to moc nejde, byl ihned u ní.
"Můžu ti pomoct?" Zeptal se a vytrhl jí z ruky úchytku kufru.
"Ne, děkuji." Odsekla rudovláska nakvašeně a napůl zvedlý kufr mu vytrhla zpět. Hned jak ho James pustil, neovladatelně na něj zapůsobila zemská přitažlivost a zřítil se zpět na zem. Dvanácterák se potěšeně usmál.
"Myslím, že nemáš na výběr. Pokud ti nepomůžu, tak budeš nucena odjet bez kufru, zlatíčko." Zašklebil se pobaveně. Lily věděla, že sama kufr nezvedne a tak mu teda přenechala úděl nosiče.
Když byl i její i Jamesův kufr ve vlaku, konečně se na sebe vzájemně podívali. Chvíli na sebe jen tak hleděli, až je vyrušil Sirius, který i s Remusem a Peterem celou dobu poskakoval Dvanácterákovi za zády.
"Jdeme si najít kupé. Máme ti vzít kufr?" Zeptal se a pohled nejdřív zapíchl do svého nejlepšího kamaráda a až pak na Lily.
"Fíha kámo, máš dobrej výběr." Podotkl, když očima zakotvil u Lilyina výstřihu. James mu ale rychle hodil svůj kufr a chvatně se s nimi rozloučil se slovy, že za chvíli přijde.
"Moc ti to sluší, Evansová. Přes prázdniny si nám nějak vyrostla do krásy." Řekl a prohlížel si rudovlásčin olivový top bez ramínek a pak i štíhlé nohy v úzkých džínech. Ten pohled ho absolutně odrovnal. Věděl, že je Lily nádherná, ale přes školní hábit mohl jen těžce posuzovat její postavu, která teď přímo naváděla k …
"Nech si to." Zavrčela Lily a trochu znervózněla. James už jí dlouho civěl jen na jediné místo, kde před tím čuměl i Sirius. Lily se otřásla a otočila se, připravena k rychlému úprku. Dvanácterák se vzpamatoval, až když byla pár metrů od něj.
"Evansová?" Počkal, než se otočila "pojď se mnou na rande." Vyzval jí a ona už podruhé za jejich rozhovor protočila očima.
"Ne." Odpověděla prostě.
"Ale no ták, Evansová, já vím, že mě miluješ!"
"Jo? Tak to víš asi špatně!" Zasyčela, aniž by se otočila. Pořád pokračovala dál v chůzi.
James k ní přiskočil a chytl jí pevně za ruku a malinko s ní škubl, takže se rudovláska otočila a přistála mu v náručí tak, že od sebe měli jen pár čísel, aby se vzájemně neotřeli tváře.
"Okamžitě mě pusť." Zvýšila Lily hlas.
"Až si se mnou dáš rande." Prohlásil James.
"To bych si radši dala rande s …" Začala hledat očima, aby našla nějakého kluka. Konečně se pohledem zarazila na jediném chlapci v uličce. " ..tadyhle s Malfoyem."
Dvanácterák se ošklivě zašklebil. " Se zmiozelákem?!?"
"Lepší, než s tebou." Ušklíbla se Lily. "Jsi arogantní, nafoukaný, nehezký idiot, i když Malfoy je to samé."
James ji ohromeně pustil. Jak na něj mohla být jeho Lily tak zlá?
Dívka se chvatně otočila a už se ani na Jamese nepodívala. Tentokrát ale věděla, že to trošku přepískla. Obrátila pohled k zemi a řekla si, že jednou to Potterovi vynahradí.
Nevěděla, jak blízko je pravdě.
Lily and James 4ever!
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Denika | E-mail | Web | 30. července 2009 v 12:10 | Reagovat

Velmi pekná jednorázovka milujem poviedky o Hp a táto sa ti podla mna podarila. A to ako Lily bola zlá na JAmesa bolo kruté ale naozaj mu to asi neskor vynahradila:)

2 šarlot | Web | 5. srpna 2009 v 19:27 | Reagovat

Ten konec mě celkem pobavil :D. Jinak, co se týče pravopisu, zahlédla jsem tam pár chyb, hlavně, co se čárek týče. Povídka mohla být trochu obsáhlejší, takhle to byl spíš úvod do kapitolovky, ale nevadí :).

3 Lajheril | 6. srpna 2009 v 15:11 | Reagovat

Deniko, Šarlot: Samozřejmě je to slábší povídka, vždyť jsem ji psala, když mi bylo 13, tak není divu! =D A s pravopisem mám problém pořád.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.