85. kapitola

20. dubna 2008 v 15:11 | Lajheril |  HP a vlkodlačí mládě
Bleskovým tempem, jen po jednom komentáři. Zjevně mám nějakou rychlostní múzu teď. To je fajn. Máte tu další kapitolu, kterou doufám OKOMENTUJETE.
P.S.: Doufám, že už se konečně blížíme ke konci povídky!!!!
Papa Lajherilka *muck*

Chlapec s černými vlasy a nachovou jizvou na čele se škubavě probudil ze spánku, i když by ještě chtěl ležet dál. Nasadil si své kulaté brýle, které měl vedle postele na nočním stolku a pak se podíval na hodinky.
"K sakru." Zaklel a rychle vyskočil na nohy. Po jeho levé ruce byli dveře do koupelny, do které hned vyrazil a vyčistit si zuby a udělat ještě nějakou tu další hygienu.
Za několik minut, co z ní vypálil zase zpět, byl už čistě oblečený, upravený a dokonce se zdálo, že se snažil i učesat.
Vyběhl z komnaty nejvyšší potřeby a hnal se do nebelvírské věže, aby si vzal brašnu se školními věcmi, které potřeboval na dnešní výuku, jež za pár minut začínala.
Nikoho celou cestu nepotkal, a když na Buclatou dámu vykřikl heslo, ta se jen lenivě odklopila, aby mohl projít. Zjevně ještě dospávala.
Vyřítil se po schodech nahoru a popadl batoh. Začal utíkat do učebny obrany proti černé magii. Jediné jeho štěstí bylo, že na tento předmět měli profesorku, která Nebelvír a obzvláště Harryho naprosto zbožňovala.
S pýcháním v boku zaklepal na učebnu- hodina už začala.
"Dále." Ozvalo se zevnitř.
Harry se tedy opřel o dveře a s rudou tváří se začal omlouvat. " Promiňte, já jsem z-zaspal." Pověděl udýchaně a s prosebným pohledem se zadíval na profesorku Simpsonovou. Ta se jen usmívala od ucha k uchu.
"Ano, to je v pořádku, Harry. To se stává každému a vidím, že sis dal záležet na tom, abys to napravil." Podívala se na jeho rudý obličej. " Můžeš si jít sednout."
"Děkuji." Odkráčel Harry k lavici za Ronem a Hermionou, kteří se tvářili ustaraně.
"Kde jsi byl? Báli jsme se o tebe." Vyhrkla hned Hermiona, ještě než si tázaný Harry stačil dosednout.
"U Snapa se to protáhlo." Odpověděl vymlouvavě.
"Nespal jsi v posteli, proč?" Dotíral Ron.
"Nevím, byl jsem unavený a Komnaty nejvyšší potřeby byla blízko. Tak jsem šel tam. Děkuji, že se zajímáte, ale vážně v tom nic jiného nebylo. A na trestu jsem opět vařil lektvary. Snape ale říkal, že to bylo tak mizerné, že to budu někdy muset udělat znova. A přesunul trest na neurčito." Lhal Harry a pak se usmál. Neměl nejmenší důvod ani chuť, proč rozvádět to, že Snape miloval jeho matku a že na něj včera poslal Cruciatus. Neměl to v úmyslu říct nikomu. Natož takové Hermioně, která by ho nutila jít za Brumbálem a všechno mu povědět.
"To je nespravedlivé!" Komentovala to Herm.
"Ano, proč tam musíš jít znova?" Přidal se k ní Ron.
Harry pokrčil rameny a modlil se, aby už tato debata skončila.
"Jo mimochodem Harry, tady je ten úkol pro Snapa. Ještěže jsem ti ho včera vzala k sobě, když jsi nepřišel."
"Díky Hermiono." Mrkl na ni a ona jen mávla rukou.
"Vždyť to nic nebylo."
Dál se ale už všichni věnovali hodině, protože trénovali ten štít, kterým Harry dokonale vyhrál nad Sam a Ronem minulý večer, kdy společně trénovali.
"Tak do dvojic, prosím!" Křikla profesorka Simpsonová a schválně se zadívala na trio, jak se rozdělí.
Když viděla, jak se rozpačitě snaží rozdělit, tak k nim došla.
"Harry, myslím, že ty by si mohl trénovat to kouzlo na mě. Protože slečna Grangerová a pan Weasley mohou mít vyvážené schopnosti a měli by tedy být ve dvojici spolu."
"Jistě, není problém." Ujistil ji Harry, ale uslyšel šeplat Hermionu, jak si pro sebe říká, že ona je lepší. Což byla pravda. Ten štít zvládla stejně rychle jako Harry a teoreticky o něm věděla mnohem víc než on.
Harry se připravil na útok profesorky, aby mohl ukázat svůj štít. Ta na něho útočila rychle za sebou a různými kouzly. Vždycky je ale dokázal s jistou ladností odrazit. Nechápal, co je na tom tak těžkého.
"Výborně, výborně!" Chválila ho rozjařeně profesorka. " Vím, že ty ho dokonale umíš. Připoj se prosím k Ronovi a Hermioně, já se půjdu podívat, jak to zvládají ostatní."
Harry tedy přešel zpátky ke kamarádům, které oba Simpsonová také pochválila. Hlavně Hermionu, jež řekla, že je na obranu nejšikovnější děvče z celé třídy.
Harry nechal Rona a Hermionu ať spolu dále trénují a sám se díval na ostatní, jak to jde jim. Všiml si, že dokonce i Rona Simpsonová pochválila. Sic jen za snahu, ale přece. Malfoye a ostatní zmiozelské zase zkoušela shodit co nejvíc. Hledala chyby, jak nejvíce mohla, ale vždy když jim něco vyčetla, řekla jim, jak to dělat správně. Malfoy se na ni zakaboněně šklebil a zlostně něco šeptal svým kumpánům.
Za nějakou dobu, co Nebelvírským za výkony studentů připsala pár slušných bodů skončila hodina.
"Co máme teď?" Zeptal se Ron a oba kamarádi mu odpověděli zároveň.
" Lektvary."
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 katty | 20. dubna 2008 v 15:38 | Reagovat

supeeer, moc se mi tvá povídka líbí a je super, že kapitolky přibývaj tak rychle. jen tak dál :-)

2 Lajheril | 20. dubna 2008 v 15:57 | Reagovat

to katty: Rychle...no, víš já mám takové období, kdy píšu jako o život a jindy zase mám třeba 14 dní pauzu. Ale díky =). Snad mě ta rychlostní múza neopustí.

3 Stesii | Web | 20. dubna 2008 v 18:24 | Reagovat

:D njn lajlajlaj:D akorát ty kapitolkym píšeš strašně krátký víš? :D

4 Lajheril | 20. dubna 2008 v 19:35 | Reagovat

Stesii: =D krátký, ale časté =). Ale to naše bude delší :-)

5 Janinka | 20. dubna 2008 v 22:41 | Reagovat

Pěkné:) Jsem zvědavá, co bude dál se Snapeem...;)

6 Stesii | Web | 20. dubna 2008 v 23:07 | Reagovat

Laj: mno to bude muset :D

7 Glacier | 21. dubna 2008 v 6:47 | Reagovat

pěkná kapitola:)

8 Lajheril | 21. dubna 2008 v 19:29 | Reagovat

Janinka: Ooo, to já také:D. Už jsem to měla večer vymyšlené, ale zase jsem to zapoměla...tkže:D

Stesii: Jj, vím

Glacier: Díky, Ledovče;o)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.