84. kapitola- Dávná láska a první krok ke konci

20. dubna 2008 v 0:07 | Lajheril |  HP a vlkodlačí mládě
Je tady. Ooo ano, další kapitola. Třikrát sláva, hurá, hurá. Doufám, že se vám bude líbit, i když není zrovna nejdelší. Krásně jsem si tím otevřela bránu do konce povídky. Nevěděla jsem, jak to ukončit a teď už vím. Je možná malinko přitažená za vlasy, ale já to takhle chci. Jsem asi blázen.
Papa, mějte se krásně a zítra zase tady, u další kapitoly, která tu doufám bude.
Lajheril

Snape se na Harryho podíval a pak se nejednou z ničeho nic štěkavě zasmál.
"Miloval? Takovou malou… Potterovou?"
"Ano." Přisvědčil Harry. " Vždycky nebyla Potterová."
Snapova tvář se zkřivila ještě víc. Tentokrát ale vztekem. "Jak si dovoluješ, ty jeden spratku!"
"Byla to moje matka! Nepoznal jsem ji. Nevím, jak se měla, jak si žila- NIC! Chci o ní a mém otci vědět aspoň to, co můžu!" Rozčílil se Harry.
"Budeš po škole!" Chtěl rázně ukončit debatu Snape, ale chlapec se nehodlal jen tak snadno vzdát.
"Chci vědět, proč jste měl v hlavě vzpomínky na mou mámu!"
"To je moje věc, Pottere!" Ječel Severus.
"Ne to teda není." Protestoval Harry. " Chci to vě…"
"CRUCIO!" Vykřikl náhle Snape a namířil hůlkou na bezmocného Harryho, který se hned vzápětí skácel k zemi v křečích, které způsobila jedna ze tří kleteb, které se nepromíjejí.
Chlapci se do očí hrnuly slzy, ale pořád nekřičel. Snape se na něj s klidem díval, ale po nějaké chvíli přece jen hůlku sklonil a kouzlo přerušil.
Harry se na něj jen podíval, v očích mu plály nebezpečné ohně a pak se ještě jednou zeptal.
" Proč?"
Snape mlčel a díval se do země. Až teď si uvědomil, co udělal a hlavně, co na to řekne Brumbál. Pro svoje dobro, začal Harrymu vykládat, jak to bylo mezi ním a Lily. Neměl ani jinou možnost, protože na Brumbála by bylo moc, kdyby za ním Harry přišel s tím, že ho vlastní učitel lektvarů napadl jednou z nejhorších kleteb.
" Lily byla prvních pár let v Bradavicích má dobrá kamarádka." Povídal otráveně a chladně. "Jenomže stejně tak byl i Potter, Black a celá ta Pobertovic banda moji nepřátelé. Neustále dělali ty jejich vylomeniny, jako dělá Black celý svůj život. Lily se Potterovi líbila a jako pravý drsňák školy a později kapitán famfrpálověho týmu," hořce se zasmál a pokračoval. " musel mít, co chtěl. Jak se začala bavit s ním, mě odhodila na druhou kolej a tím naše přátelství skončilo."
Severus schválně vynechal tu část, kdy se stal smrtijedem a proto se spolu přestali s Lily stýkat a že se do ní zamiloval. Tohle nemusel Potter slyšet.
" Navíc, až měli tebe já věděl, že budeš stejný jako ten Dvanácterák, nebo jakou měl tu hloupou přezdívku! I ta podoba ten neustále rozcuchaný účes, to arogantní chování… všechno, krom očí. Ty máš…" Nedokončil větu, protože Harry to stihl za něj.
"Po matce."
Profesor jen přikývl. Harry dokonce neříkal nic na to, že nadával jemu i otci. Obvykle by ihned začal vést proti útok, ale tentokrát se možná pokoušel vcítit do Snapovy kůže. Přece jen nemůže čekat, že když mu jeho otec "vzal" Lily, bude o něm mluvit s úctou. I když to by si zasloužil.
Chlapec stál, nic neříkal, jen nechával volně proudit hlavou myšlenky. Ani si nevšiml, že se mu mezitím do hlavy naboural Snape a pozoruje jeho myšlenky. Při tom se spokojeně usmíval.
"Pottere? Měl byste jít. Trest je přesunut." Řekl rázně Snape a pokynul mu rukou směrem ke dveřím.
"A na kdy?" Ptal se Harry.
"Až se mi bude chtít." Odpověděl kousavě Snape. " Prozatím nebude určen termín."
"Dobře, nashledanou." Rozloučil se mladý Potter a otevřel dveře. Poslední, co viděl, než nadobro vyšel, byl Snape, jak trhá onen pergamen, do kterého tak hleděl. Harry se podivil, ale nechal to tak.
Teď pro něho bylo zásadní jen to, že Snapa podceňoval. Myslel, že je špatný, jenomže může být, když se přátelil s jeho matkou? Může být, když měl v hlavě takové vzpomínky?
Harry usoudil, že Severus Snape umí nenávidět. Ale koho? Jeho, Jamese, Siriuse a další. Ale miloval jeho mámu. Miloval ji tak, že na ní až do teď myslí. Po čtrnácti letech. Tendenčně zamířil k nebelvírské věži, ale nijak se mu nechtělo svěřovat se Ronovi a Hermioně a natož Sam. Rozhodl se tedy, že půjde do komnaty nejvyšší potřeby.
Když tam po chvíli došel a dveře od komnaty se mu zjevili, hned vpadnul dovnitř a ulehl do temně modré postele s nebesy a okamžitě zavřel oči, aniž by se mu chtělo spát. Jediný a opravdový důvod jeho únavy bylo to, že ho Snape strefil Cruciatem. Jinak téměř překypoval novými informacemi, proto byl spánek téměř nemožný.
Jen ležel a přemýšlel v komnatě spoře osvětlené jen plápolajícím ohněm v krbu a pár svíčkách. Normálně by to všechno tohle uspávalo. Teď byl všechno jinak. Celý utvořený obrázek na severce Snapa se mu měnil. Možná měl Brumbál vážně pravdu, když říkal, že je na jejich straně. Možná se mýlil on- Harry.
Po nějaké době, co si přehrával okamžiky se Snapem, dospěl ke konečnému názoru, že Snape nenáviděl jeho otce, ale to i on sám nenávidí stejně tak Malfoye a stejně tak by nenáviděl i jeho syna, i kdyby za nic nemohl. Snape miloval Lily, protože byla jaká byla- hodná, s dobrým srdcem. Proto i Severus musel být takový.
Přemítal Harry. A usoudil, že Brumbál měl jako vždycky pravdu. Sám věděl, že mu ale bude trvat, než si zvykne na to, jak to je teď. Na to, že má údajně Snapa respektovat…alespoň.
Pak hluboce a tvrdě usnul. Teď už mu to myšlenky dovolovaly.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Stesii | Web | 20. dubna 2008 v 0:58 | Reagovat

oooo krásné:D ale máš tak trochu pravdu jako vždy :D Je to přitažené za vlasy, protože Severus by nikdy na Harryho neposlal Crucio a i kdyby to tea udělal, rozhodně by Harry jenom tak nevstal a neposlechl si jeho příběh :D ale vzhledem k tomu, že to přiznáváš :D to akceptuju:D

PS: nechápu jakou to má návaznost na konec povídky( ANO! vím jak tohle všechno skončí:D:D heč :P) ale nechám se překvapit :D

tk pa zlatí :-*

2 Lajheril | 20. dubna 2008 v 11:48 | Reagovat

Stesii: =D já prostě MUSÍM mít vždycky pravdu. Ten Cruciatus byl za a) krátký a za b) Harry chtěl mermomocí ( víš jak umí být tvrdohlavý) vědět, co měl s Severus s jeho matkou.

No a na konec to navazuje pěkně, jelikož jsem vymyslela další kousek skládanky. Víš, jak jsem ti říkala jak to skončí? ANO! Tohle je pravda, ale ještě miliony věc okolo toho bude. Víš jak... prostě se nechej překvapit. Uvidíme, uvidíme, co s tím vyvedu =D=)

Lajherilka

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.