76. kapitola

5. dubna 2008 v 17:44 | Lajheril |  HP a vlkodlačí mládě
Já jsem hodná, co? Je tu další... a zkusíme min, jo? Takže dokud tu nebude 10 komentářů, tak dál nepřidám! :-P

Brumbál se rychle odklidil Harrymu z cesty. Přece jen si pamatoval, jak to dopadlo minule. Věděl ale, že pokud ho někam neodvede ,docela určitě ho zasáhne nějaká kletba- možná dokonce i Avada Kedavra. Věděl, že Voldemort by neváhal ani vteřinu zabít ho.
Zděšeně se díval na vlkodlaka, který stál před ním. Už po druhé viděl, jak napřáhl obrovitou tlapu, připraven zaútočit. Najednou si ale všiml zjevně lepší kořisti a tak nechal vysokého a vyhublého ředitele na pokoji- přece jen nebyl nejchutnější sousto, když kolem pobíhal nějaký Crabbe, nebo Goyle, obtloustlí smrtijedi.
Černý vlkodlak ničil vše co mu přišlo pod ruku, ale naštěstí to zatím nebyl žádný člověk. Někteří sice měli něaké to škrábnutí od něj, ale kupodivu nikdo z Řádu.
Smrtijedi na něj metali jedno kouzlo za druhým, ale jediné, co pomáhalo bylo odpuzující kouzlo, kterým si ho mohli jen na několik čísel udržet od sebe. Ostatní a to dokonce i ta usmrcující se od něj jen jednoduše odráželi. Přes jeho nepropustnou kůži se nic nedostalo.
"Co se to tady děje?" Zařval vztekle Voldemort, když si všiml svých přivrženců, kteří nic nedělali, jen udržovali odpuzující kouzlo. "Proč ho nezabijete? AVADA KEDAVRA!"
Kletba se opět od vlkodlaka jen neškodně odrazila a nic mu neudělala.
"Co-o?" Podivil se Pán Zla a na tváři se mu objevil jakýsi zmatený výraz. Pak se ale rychle vzpamatoval a opět nasadil svou neprostupnou tvrdou masku a zkusil to znovu. " Avada kedavra!"
Opět nic a proto začal zkoušet jiná mocná kouzla z té nejčernější magie. " Crucio! Iloriamenta! Kvosio mirielo! Vilarda!" Řval, ale nic.
"Nech ho, Tome." Vyzval ho někdo za ním. Z toho hlasu bylo poznat Brumbála.
Voldemort se otočil a pohlédl do očí Albusu Brumbálovi s napřaženou hůlkou, s tváří zkřivenou zlostí a vztekem.
"Odstup od toho chlapce. HNED!" Zavelel jediný, koho se Voldemort kdy bál.
"Ne." Protočil oči. "Navíc už to není kluk, ale vlkodlak." Řekl posměšně.
"Jdi pryč a už se nikdy nevracej."
"Ty mi nebudeš něco přikazovat, Brumbále!" Zasyčel Pán Zla. "Avada Kedavra."
Brumbál zelenému paprsku lehce uskočil a začal po Voldemortovi metat všechny zaklínadla té nejvyšší úrovně na jaké si vzpomněl. Bohužel nebyl nikdo, kdo by mu mohl pomoci. Všichni členové Řádu byli pryč a Voldemost tu měl své gorily. Výsledek byl dán… nebo ne?
Všichni smrtijedi, mezi kterými byl i Severus Snape se dívali na dva rivaly a přitom udržovali odpuzující kouzlo nad Harrym. Nikoho ani nenapadlo se do toho míchat. Bylo to jen mezi nimi, navíc Voldemort vykřikoval, že ten stařec je jen jeho- jak pošetilé rozhodnutí. Myslel, že nikdo není víc než on a že pomoc nepotřebuje.
V souboji byli takové kouzla, jaké nikdo ze smmrtijedů ještě nikdy neviděl. Voldemort odříkával složité formule z té nejčernější magie a Brumbál mu to oplácel. Jeho kouzla ale neměli takový efekt, jelikož on černou magii nepoužíval a zvláště ne v takové míře.
Brumbál už začínal být unavený, když se někdo přemístil k nim. Šlo o hromadné přemístění ministra a jeho přisluhovačů.
"Cornelie…." Zahřměl Brumbál směrem k Popletalovi. Ten jen tak stál a nic nedělal.
"C-co?" Zašeptal pak, když se konečně otřepal z toho prvotního šoku.
Toho si všiml i Pán Zla. Když uviděl kolik lidí sebou Popletal má byl nucen se přemístit pryč. Neměl plán a ani dostatek lidí na svrhnutí ministra. Ne, momentálně ještě ne.
"Ještě se uvidíme, Brumbále." Prskl a dal příkaz smrtijedům k ústupu. Nikdo se mu v tom nesnažil zabránit. Tedy až do chvíle, kdy chytnul chlupatou hnátu vlkodlaka v úmyslu, že jeho si odvede s sebou. V tom ho ale odrazila Brumbálova kletba.
"Ne, Harryho ne." Řekl, když zachytil černokněžníkův pohled.
Voldemort, který útok nečekal se poníženě přemístil. Nejdřív samozřejmě ale vypustil několik smrtelných kleteb, kterým naštěstí všichni dokázali uhnout. Krom tedy Harryho, od nějž se odrazila.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.