72. kapitola

5. dubna 2008 v 17:33 | Lajheril |  HP a vlkodlačí mládě
Kratší nezajímavá kapitola, příští bude lepší! Zanechte komentáře tady, i u minulé. Vaše Laj

"Hledali jsme tě!" Vykřikla Hermiona, když uviděla Harryho.
Ten jen pokrčil rameny a otočil se zpět k Sam. Pak, aniž by se na kamarády podíval řekl: " myslel jsem, že se chcete přijít omluvit."
Hermiona i Ron zrudli. "No vlastně…" soukala ze sebe Herm " …ano."
Teprve teď se na ně Harry otočil a v očích mu začali hrát pobavené jiskřičky. " Takže jo?" Ušklíbl se. " V tom případě máte možnost."
Ron s Hermionou přistoupili k Sam, která tentokrát neuhnula očima a jen se jim dívala do tváří. Když k ní oba přistoupili, připraveni k omluvě, tak teprve promluvila ona.
" Vím, že jste se o Harryho báli. I já bych se bála, kdyby se tu objevil někdo, jako potomek Zmijozela a příbuzný Voldemorta. Něco jsem si o tom přečetla a zjistila jsem, jak moc byli oba zákeřní a chci abyste věděli, že já taková nejsem. Do teď jsem nevěděla, že jsem čarodějka. Náhle jsem získala novou rodinu a přátele. Nikomu nechci ublížit."
Ron zrudl ještě víc. Zamumlal: " je to naše chyba, že jsme tě odsoudili, aniž bychom se znali."
Hermiona se usmála. " I já se omlouvám. Bylo to od nás hloupé."
Sam opět pokýval hlavou, jakože jim odpouští a pokynula jim, aby si sedli. Pak začal hovor. Nejdřív mezi všema a pak se náhle odpojili Hermiona a Sam.
Harry jen uslyšel jak Samanthě Hermiona chválí tričko a sama se dívá na svůj hábit.
"No, já bych už raději nosila školní uniformu." Přiznala Sam a Hermiona jí hned začala odporovat.
"Ano, ale pak člověk není ničím vyjímečný, i když máš pravdu, že má i své výhody." Uhladila si školní sukni.
Harry se usmál, když vyslechl kousek jejich rozhovoru. Nikdy neviděl Hermionu, že by se s někým bavila o oblečení. Uvědomil si, že možná je fajn, že se holky seznámí. Hermiona aspoň nebude tak bez dívčí společnosti.
"Slyšíš je?" Zeptal se potichu Ron a pohodil znechuceně hlavou k dívkám. "Baví se o o-b-l-e-č-e-n-í!" Vyhlávkoval.
Harry jen pokrčil rameny a podotkl: " taky to nechápu."
"Hele, Fred s Georgem vynalezli zase nový záškolácký zákusek." Řekl potěšeně a vytáhl z kapse nějakou zeleno- bílou tobolku. " Je to malá, dobře úschovná omdlévající uličnice- tak to pojmenovali a chtějí galeon za dvě! Dokonce ani bráchovi to nedali zadara!"
Harry se usmál a podíval se na tobolku. " Vlastně bych teď měl raději chodit do školy. Nic neumím a navíc docela mi to i chybí."
Ron se zatvářil trochu nechápavě, ale pak přikývl. V tu chvíli se zvedla Sam s Hermionou a chlapci jen uslyšeli, jak ji říká Hermiona, aby jí předvedla kouzlo Expeliarmus. Sam teda napřáhla ruku s hůlkou a vykřikla formuli. Hermioně hned hůlka vyletěla z ruky a přistála v Saminé.
"Jsi dobrá." Ohodnotila ji Hermiona. Druhá dívka poděkovala a zase si sedla. " Mám dobré učitele." Zářivě se usmála na Harryho.
"To asi jo." Řekla trošku kousavě Herm, když uviděla, jak se na Harryho dívá. Okamžitě se zeptala, jestli se jí někdo ze školy líbí. Sam odpověděla, že zatím nikoho moc nezná, ale pořád se na Harryho dívala oním rentgenovým pohledem.
Když to Harry spatřil, rychle se zase otočil na Rona a začal něco blekotat. I Sam se tedy otočila ke své společnici.
Ještě chvíli si povídali a i na téma Harryho vlkodlačnictví se dostalo. Všichni tři okamžitě chlapce ujišťovali, že půjdou s ním, ale on jim to ihned zakázal.
"Ne, to teda nepůjdete! Budu v pohodě, vážně."
Sam, Ron i Hermiona se zatvářili ublíženě, ale neodporovali, jelikož jim bylo jasné, že to nemá cenu. Za chvíli se Harry zvedl, rozloučil se s kamarády a vyšel z komnaty na bradavické pozemky. Ani si neuvědomil, že v Saminé komntě strávili všichni bezmála 4 hodiny.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.