69. kapitola- Kouzla na výbornou

5. dubna 2008 v 17:26 | Lajheril |  HP a vlkodlačí mládě
Kapitola nezajímavá, jen taková oddychová, ale hodí se mi do děje. Nebojte nějaká akce už bude, slibuju Stesii:D. Další kapitola ještě dnes, nebo určitě zítra. Tak páááá

Harry se zarputile díval na plánek a kontroloval, jestli někdo není v nebezpečné blízkosti a kdykoliv se octli na chodbě, kde nebyli samotní, přitiskli se ke zdi, aby je nikdo nenašel. Naštěstí jim přálo štěstí a oni se v pořádku dostali až ke komnatě nevyšší potřeby.
Harry se Sam začali přecházet před kamennou zdí a už když se chtěla dívka zeptat, proč to dělají, objevili se ve zdi dveře, kterými prošli do velké prostorné místnosti se zrcadli.
"Tohle je Komnata nejvyšší potřeby." Vysvětlil Harry a rozpřáhl paže, jakoby chtěl znázornit po kam až komnata dosahuje. "Je v ní všechno, co dotyčný potřebuje. V našem případě je to prostor na kouzlení."
Sam ohromeně přikývla a div neotvírala pusu nad Bradavickým hradem.
"Pojď." Zavelel Harry a dotáhl ji až ke stolku s křesly, které sloužili na učení teoretické. "Nejdřív ti vysvětlím, co vlastně budeme dělat."
Sam přikývla a pozorně se usadila naproti chlapce, který rozevřel svazek s nápisem "1.ročník". Na čele se mu objevila malá vráska, když četl, co studoval. Zjistil, že je tam věru málo kouzel a spíš teorie.
"Takže…" Začal s nosem pořád zabořeným do knihy. " Je tu málo kouzel, ale ty jsou pro tebe prioritou. Začneme s tím nejjednoduším co mě napadne, ať už to bude z obrany, nebo z nějakého jiného předmětu, ano?" Zeptal se a čekal na odpověď. Sam přikývla a tak pokračoval. " Pak ti dám tohle, aby sis přečetla něco z té teorie, ale kouzla jsou prostě hlavní." Uzavřel to a stoupnul si.
Měl v úmyslu začít jednoduchým kouzlem Wingardium leviosa , poněvadž co si z 1. ročníku vzpomínal, zvládli ho všichni poměrně rychle. Sice nebylo z obrany proti černé magii, ale to nevadilo.
"Fajn, takže začneme kouzlem, které se jmenuje Wingardium leviosa." Oznámil Sam, která zaujatě poslouchala.
"Jde o kouzlo, které přinutí věci, aby létali. Dívej, předvedu ti to." Řekl a pronesl ono zaklínadlo, které okamžitě způsobilo, že kniha 2.ročník obrany proti černé magii se vznesla a pohybovala se tak, jak Harry chtěl. Když toho nechal, Sam vyjeveně koukala a pak prohlásila, že je to úplně super.
Harry se dal do vysvětlování, jaké si pamatoval od profesora Kratiknota, když je učil toto kouzlo. "Nesmíš zapomenout na ten pohyb zápěstím- švihnout a přiklepnout." Poučoval ji a díval se na její pohyby.
Sam cvičila teprve chvilku a Harry věděl, že už se jí to brzy musí podařit. Šlo jí to velice dobře a zdálo se, že se hodně snaží.
"Dobře." Pokývala hlavou a plně se soustředila na kouzlo a mávání hůlkou.
"Wingardium leviosa." Řekla a peříčko, na kterém formuli zkoušela se vyneslo do vzduchu. Dívka ohromená tím, co právě dokázala vykulila oči a pak položila peříčko zase zpět na zem.
"Páni! Zvládla si to rychle!" Výskl Harry, který si přece jen myslel, že ještě chvilku jí to trvat bude.
Sam vypadala, že začne skákat sedm metrů vysoko, jak byla šťastná. Usmívala se a pořád to zkoušela dokola a až si byl Harry jistý, že to umí zeptal se jí, jestli se chce naučit ještě nějaké kouzlo. Sam dychtivě přikývla.
Harry se tedy pustil do vysvětlování dalšího kouzla Alohomora. Za chvíli už Sam dokázala odemknout dveře, které se jim objevili na cvičení a Harry se sám nestačil divit, jak rychle to dokázala. Měla pro kouzlení velký cit a Harry si pomyslel, že by si rozuměla s Hermionou.
"Tak fajn, pro dnešek už skončíme." Prohlásil Harry, když Sam už po páté za sebou odemkla dveře a nechala vzlétnout peříčko.
"Dobře." Přikývla Sam, i když bylo vidět, že se jí moc nechce. Když jí ale Harry řekl, že si zajdou do kuchyně pro jídlo a půjdou si ho sníst do její komnaty, hned se zase rozzářila.
"Mm…a nevadí ti, že mě učíš?" Zeptala se Samantha Harryho, když polkla poslední jídlo na talíři, které si donesli sem, do její komnaty.
Harry zavrtěl hlavou. "Ne, vůbec. Náhodou je to zábava." Zakřenil se.
"Hele, nechtěla bys poznat Rona a Hermionu? Jsou taky z Nebelvíru. Studují tu a ty je určitě znáš už i z té akce, kdy si mě zachránila." Zeptal se. Napadlo ho, že by bylo fajn, kdyby se znali všichni.
"Jasně." Přikývla Sam, i když měla trošku strach, jak se to vyvine.
"Dobře. Počkáš tady? Zajdu pro ně." Řekl Harry a nechal Samanthu v komnatě. Sám se vydal do k přátelům.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.