66. kapitola

5. dubna 2008 v 17:21 | Lajheril |  HP a vlkodlačí mládě
Omlouvám se, že minulá kapitola je tak ukončená v prostřed, ale tady je konec toho zápasu a dál... nějak mi v kapitolách chybí nějaké posunutí v ději, ale třeba v příští ...

Harry se potěšeně usmál. To že Angelina si střelila gól mu vylepšilo náladu po tom nepovedeném útoku na zlatonku a zase začal míček hledat očima.
Chvíli jen tak poletoval nad zuřivým zápasem pod sebou a nevraživě pozoroval Mayera, který udělal vždycky to samé co Harry, jen na opačné straně hřiště. Nebelvír vedl 50 ku 20, ale zlatonka nikde. Chlapci už začínali být nervózní, že se tak dlouho nic nedělo, až…" Pozor! Mrzimorský chytač asi zbystřil zlatonku!" uslyšel Harry říkat do mikrofonu Lee Jordana.
Harry se rychle otočil. Skutečně. Thomas Mayer zuřivě letěl za něčím co opravdu vypadalo jako zlatonka. Harry se za ním rozjel a za nedlouho byl už vedle něj. Nehodlal propásnout tuto šanci a pořád se za míčkem hnal jako zběsilý.
"Ano, Potter už je u Mayera. Nakopej mu p…" Vykřikoval Lee, když McGonagalová do mikrofonu varovně zasyčela "Jordane! Co jsem řekla o takovém vyjadřování!"
Harry se zaposlouchal a krom profesorky a Lea slyšel davy fanoušků, jak křičí na svého chytače. Harry se usmál, když se ze všech koutů ozvalo jeho jméno. Zrychlil a natáhl ruku. Konečně se mu ten zlatý míček začal kroutit v ruce a když uslyšel hvizd píšťalky madame Hoochové ohlašující konec zápasu, pomalu sletěl dolů, až na zemi zvedl ruku se zlatonkou nad hlavu a užil si ten pocit, když ho publikum chvátí úžasným potleskem. Ten ale neslyšel dlouho, jelikož celý jeho tým se na něj vrhl, aby ho poplácali po zádech.
"Vyhráli jsme! Skončilo to 200 ku 20 pro nás, ano!" Slyšel vykřikovat Angelinu a pořád za potlesku a vřavy tribun se vydali do šaten.
"Byl jsi vynikající, Harry!" Pochválila ho kapitánka a zašla do šaten pro dívky.
To už za ním ale mířili Fred s Georgem a Harry hned tušil, co budou rozebírat.
"Už jsme mohli vyhrát dávno, kdyby tě ten mrzimorský blb nechytl za hábit. A bylo z toho jen trestné střílení. Jen trestné střílení! Měli ho vyloučit!" Rozčiloval se George, ale Fred ho zastavil.
"Georgi? Nemyslíš, že by měl Mayer dostat trest? Třeba mu vyčarovat na tváři pár hnisavých boláků? Poležel by si pár dní na ošetřovně…" Mrkl šibalsky na bratra, který mu pohled oplatil.
"Chceš se přidat Harry?" Zeptal se ho Fred, ale chlapec se zasmál a zakroutil hlavou.Weasleyovic dvojčata tedy pokrčili rameny a ve svém plánování se vydali o něco dál.
Harry byl šťastný. Už po několikáté díky němu Nebelvír vyhrál a byl to báječný pocit. Rychle se převlékl do školního hábitu a vyletěl ven z šaten, poněvadž už před nimi stál Ron s Hermionou a čekali na něj.
"Teda brácho, to byl výkon." Poplácal ho po zádech Ron a pokračoval. " Mayerovi si to nandal na celé čáře. Neměl proti tobě žádnou šanci. Ani poprvé se mu tě nepodařilo zastavit jinak, než faulem. O si to vůbec dovoluje, mrzimorák jeden?!?"
"Ano, nebylo to od něj zrovna fér." Dávala Hermiona za pravdu Ronovi a souhlasně přikyvovala. Harry jen mlčel, na Mayera měl vztek a kdyby se o něm chtěl zmínit, tak by se vyjadřoval hodně sprostě a to se mu nijak nechtělo, jelikož tu byla Hermiona.
"Kam teď půjdeme?" Zeptal se teda prostě a čekal na odpověď. Slova se ujala Hermiona.
"No do společenské místnosti, přeci! Lee Jordán a ostatní dělají pro tým oslavu. Dokonce donesou nějaké jídlo a pití."
"Fajn." Pokýval Harry.
A všichni se vydali Bradavickými pozemky nahoru do hradu i s posledníma opozdilcem, kteří také šli od stadionu. Většina Harrymu podávali ruce a blahopřáli.
"Přátelství." Houkl Harry na Buclatou dámu a ta se okamžitě vyklopila. Hned je zavalil příval spolužáků, kteří Harryho chytli a vynesli ho do vzduchu. Bylo tu jen pár lidí z týmu, většina ještě nedošla ani k hradu a tak se zatím všichni uchytili na Harryho.
"Ták, tady to máme!" Zvolal Fred, když vystrčil hlavu z portrétu. Pomocí hůlky se před ním vznášely čtyři pakly pití, z čehož dva z toho byli plné medoviny a dva další ohnivé whisky a máslového ležáku. Všechno to postavili na stůl už i tak přeplněný jídlem a tvářili se, jakoby to nic nebylo, propašovat do společenské místnosti tolik alkoholu.
"To nemůžete! Vždyť je to a-l-k-o-h-o-l!" Hláskovala Hermiona, která se zuřivě dívala na dvojčata.
"Ale no tak, Hermiono. Ty nejsi ráda, že jsme vyhráli? Nech nás to aspoň trochu oslavit!" Protestoval Fred a chytl ji kolem ramen. Hermiona, která nebyla schopna dalšího protestování teda obrátila oči v sloup, chytla láhev s máslovým ležákem a vydala se zpět k Harrymu a Ronovi, kteří měli poháry plné medoviny.
"Tak vy taky?" Zaúpěla kamarádka při pohledu na jejich pití.
"Jo.Dej si taky Hermiono, za chvíli už nezbude. Sedmáci to pijí jako by se nechumelilo." Ron si loknul své medoviny a díval se na Harryho, kterého to nevzrušovalo ani z poloviny tak, jako jeho. Prostě jen usrkoval medoviny, pohodlně rozvalený v jednom křesle. Hned jak pohár dopil, vzal si nový, tentokrát ale s máslovým ležákem.
"Tak je to správně." Pochválila ho Hermiona, která pořád zarputile pila jen ležák a dýňový džus. O Ronovi už pomalu nevěděli, protože ten byl někde u stolu s jídlem a nabíral si všemožné dobroty.
Harry se na Hermionu usmál, ale ta už to zjevně neviděla, jelikož ji k sobě zrovna přivolala Parvati a společně se vydali do ložnice. Harrymu řekla, že za moment je opět tady.
Oslava byla v tom nejlepším, když se do společenské místnosti vřítila McGonagalová. Lee Jordán ještě stačil přeměnit láhve alkoholu na dýňový džus, ale profesorka i tak měla co říct.
"Vážění, už je pozdě a i když je zítra neděle, musíte se vyspat, takže to tady ukliďte, prosím. Pane Weasley a…ehm… Weasley" Ukázala na dvojčata. " chopte se toho."
Pak zamířila k Harrymu a řekla: " Pane Pottera, prosím pojďte se mnou. Pan ředitel od vás něco potřebuje."
Harry se s udiveným výrazem vydal za McGonagalovou, avšak celkem klidně, jelikož si byl jistý, že Brumbál bude mluvit o nějakých formalitách ohledně Samanthy. Nevěděl, jak hluboce se plete, když říká formalitách.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.