56. kapitola

5. dubna 2008 v 16:55 | Lajheril |  HP a vlkodlačí mládě
Tak, i přes to, že bylo u minulé kapitoly málo komentů jsem vám tu dala tuhle novou. Už je mi blbý psát, abyste komentovali, hlavně protože je pár lidí, kteří se vážně snaží. Těm děkuju. Kapitola další bude zítra. Doufám, že čím víc budu psát, tak tím víc bude komentů, tak mě od tohoto názoru neodraťte.
Pa, Vaše Lajheril

"Nic si z toho nedělej, člověče…ale stejně byl to božský pohled vidět, jak je Snape na pokraji nervového zhroucení." Zasmál se Ron, aby Harrymu zvednul náladu. Hermiona se k tomu ale stavěla jinak.
"Ach Harry, vím, že Snape neměl říkat o tvém tátovi takové věci, ale teď jsme přišli nejen o 50 bodů, ale ty jsi dostal školní trest a já si ani neumím představit, jak bude vypadat!"
"Hermiono a jak by ses zachovala ty? Víš sama, co je Snape zač, tak toho prosím tě nechej a ten trest zvládnu, ostatně jako vždycky." Začal Hary a pak se už jen zeptal, jaká je další hodina a tím odvedl hovor jinam, což mu velice vyhovovalo.
"Obrana proti černé magii." Odpověděla bleskově Hermiona, aniž by pohlédla na rozvrh. "koho myslíte, že budeme mít?"
"Cože?" Podivil se Harry nad položenou otázku a až pak si uvědomil, že vlastně poslední učitel Obrany byl Sirius, který tady teď není. Hermiona i Ron Harryho výkyv neokomentovali a začali se bavit o novém profesorovi, který je už tuto hodinu bude nově učit. Harry byl však myšlenkami opět u Severuse Snapa a slov, co pronesl o jeho otci. Jak si to mohl dovolit, takhle o něm mluvit! James Potter byl úžasný a Lily taky, vždyť to říkají všichni.
"Harry, jsi při sobě?" Hermiona na něj starostlivě hleděla a když konečně odpověděl, tak se otočila na Parvati, aby jí něco řekla. Harry si ani neuvědomil, že už byli v učebně a tak se zaleknul, když kolem sebe opět uviděl plno stolečků a studentů sedících kolem. Obranu měli stejně jako lektvary spojené se Zmiozelem, a když si všimnul Malfoye a jeho povýšeného obličeje začal se sám sebe ptát, koho nesnáší víc. Jestli Snapa, nebo Draca Malfoye.
Draco byl jako obvykle středem zmiozelského dění a Harrymu se zdálo, že je teď v tomto nevábném spolku jeden z těch, kteří kolem sebe mají nejvíce lidí. Malfoy se zdál být v té nejlepší náladě, poněvadž zrovna předváděl něco, co se nápadně podobalo Nevillovu skřeku, když na něj o minulé hodině Snape promluvil. Draco zrovna začal další větu, když si všimnul Harryho upřeného pohledu na něj. Postavil se a zamířil k němu.
"Copak, Pottere? Ještě truchlíš nad ztrátou bodů? Nebelvír se ani nemusí namáhat, naše kolej ho totiž rozmačká, až na konci roku oznámí, že to Zmiozel vyhrál školní pohár."
"Nezajímá mě, co si myslíš Malfoy. Jsi ubožák, abys věděl. To ty by ses neměl namáhat sem vůbec chodit, protože Voldemortovi asi na NKÚ nezáleží, že? Počítám, že půjdeš ve stopách otce a budeš stejně jako on jeden z Voldemortových poskoků, co?" Draco se na Harryho díval, jako by mu právě před nosem chytil Zlatonku, ale pak se mu zúžily oči a zrudl do barvy Ronových vlasů.
"Drž hubu, Pottere, nebo si to odskáčeš!" Prohlásil a chtěl pokračovat, ale Harry byl rychlejší.
"Ale, ale… pošleš na mě tatínka s kámoši smrtijedy, nebo si se mnou poradíš sám? Ú, už se třesu."
"Řekl jsem, že máš DRŽET HUBU, tak se toho drž!" Zařval Malfoy a začal něco lovit v hábitu. Harry, který už tušil, že vytasí hůlku tedy vytáhl i tu svou a namířil na Malfoye zrovna v okamžiku, kdy se i jemu objevila Dracova hůlka u hrudě.
Hermiona i Ron celou scénku zatím z povzdálí pozorovali, ale oba měli v rukou také své hůlky, kdyby došlo k nejhoršímu.
"Harry to nemůžeš, nech ho být, on ti za to nestojí." Řekla Hermiona a přistoupila blíž, aby přítele přesvědčila.
"Jo, šmejdka má jednou pravdu, měl by ses stáhnout, protože jinak si nejsem jistý, jestli by to s tebou dopadlo dobře." Ušklíbnul se Malfoy a otočil se na kumpány za sebou, aby si s nimi vyměnil pobavený úsměv.
"Tohle o ní říkat nebudeš!" Harry si vyměnil rychlý pohled s Hermionou, která se obvykle po nadávce šmejdka zatvářila rozpačitě a sklopila oči. Tentokrát se však dívala Malfoyovi do tváře a v pravém oku jí to cukalo. Pak se k němu přiblížila a potichu, jen tak aby to slyšel jen on a Harry mu řekla, že za to jednou zaplatí. A až ten čas přijde, ona mu všechno vrátí.
Herm nemluvila nejistě, nebo rozpačitě. Právě naopak. Byla odhodlaná a po každé větě výhružně nadzvedla obočí a z Dracovi tváře se pomalu vytrácel úsměv. Něco takového ho zaskočilo a navíc ještě pořád nezapomněl na to, jak mu Hermiona ve 3. ročníku vrazila.
"Na tebe taky jednou přijde Grangerová. Pánovi zla jednou zaplatíš za to, že ses vetřela sem, do světa kde by měli být šmejdi zakázáni!" Odpověděl stejně potichu Draco a se všemi odešel. Téměř hned poté co všichni usedli začala hodina a Harry, Ron i Hermiona opět mysleli jen na budoucího učitele.
Chvíli se nic nedělo a až přibližně po pěti minutách čekání se rozrazily dveře a do učebny vstoupila mladá profesorka. Nejdříve si tří nových studentů ve třídě nevšimla, ale když je zpozorovala, tak se představila.
"Dobrý den, třído. Jak vidím, máme tady pár opozdilců, takže bych se zřejmě měla znova představit. Mé jméno je Alexandra L. Simpsonová a učím vás obranu proti černé magii. Jsem profesionální bystrozorka pro ministerstvo kouzel a do konce tohoto školního roku budu vaše profesorka."
Alexandra Simpsonová budila ve třídě respekt a její záliba v lapání černých mágů byla hned na první pohled víc než zřejmá. Krátké hnědé vlasy prozrazovaly, že o ně majitelka moc nepečuje a na obličeji bylo vidět dokonce i pár nezahojených šrámů. Jinak byla profesorka až moc štíhlá a sic hodné oči hned říkaly, že ve třídě bude požadovat ticho a klid na výuku.
Harry s Ronem a Hermionou si vyměnily pohled, kdy se během chvíle shodli, že Simpsonová bude zřejmě dobrá učitelka, což bylo hlavní a jak se po chvíli ukázalo nemýlili se. Profesorka byla na celé čáře praktička a zřejmě neměl ráda Zmiozel, poněvadž jim v jednom kuse srážela body, už za jakoukoliv hloupost. K Nebelvíru byla spravedlivá. Celou hodinu strávili opakováním obranných kouzel a jak se ukázalo, Harry byl jednoznačně nejlepší a na konci hodiny si odnášel zasloužených 30 bodů pro Nebelvír.
"Ta je dobrá!" Prohlásil Ron, když vyšli z učebny. "..spravedlivá."
"Jo, to je." Přitakal šťastně Harry, který byl rád, že aspoň trochu odčinil ty sražené body od Snapa.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.