44. kapitola

5. dubna 2008 v 16:34 | Lajheril |  HP a vlkodlačí mládě
Tak a je tu další. Prosím moc o komentáře. Tato kapča není jakoby u Harryho, ale spíš se odehrává jinde...no uvidíte sami:-)

**************
Brumbálova pracovna, rozhovor mezi Eadneyovými, Sam a Brumbálem
"Takže jsme domluveni?" Přesvědčoval se ještě ředitel.
"Ano." Odpověděla černovlasá žena pořád s upřeným pohledem na Samanthu, která tady byla také. Ta se však na ženu ani nepodívala.
"A bude k nám Sam moct jezdit aspoň na prázdniny?" Zeptal se muž stojící po pravém boku ženy.
"Samozřejmě že ano, pokud tedy Samantha bude chtít a rodiče jí to dovolí." Prohlásil opatrně Brumbál.
"Ale vždyť my jsme její rodiče!" Zaprotestovala nahlas černovláska. Celý rozhovor se držela pozadu, ale na toto už nemohla jen pokývat hlavou. To ona a její muž vychovali Samanthu a nenechají si ji teď jen tak vzít.
"Paní Eadneyová, sama víte, že Sam má jiné rodiče. Je to vratká situace, ale myslím, že se s Narcisou, Samanthinou biologickou matkou určitě domluvíte." Uklidňoval ženu Brumbál.
"Mami, samozřejmě že k vám budu chtít jezdit. Jen mě mrzí, že jste mi neřekli čí vlastně jsem. Nikdy by mě nenapadlo, že nejste mí praví rodiče a možná proto to pro mě byla teď větší rána, než kdybych to věděla už od začátku." Promluvila teď poprvé k Eadneyovým dívka a přešla k ženě aby ji objala. Ta Samanthu pevně sevřela, jakoby ji už nikdy nechtěla pustit.
"A můžeme se někdy s tou Narcisou sejít?" Zadoufal muž.
"Ano, myslím, že Narcisa by si s vámi také velice ráda popovídala." Usmál se na pár povzbudivě ředitel.
"Myslím, že už by jste měli jít." Řekla Sam, když se odtrhla od "matky" a pak ještě dodala "napíšu vám dopis."
"Možná by to vážně bylo lepší, kdyby jste odešli. Ozvu se vám i já a domluvím vám s Narcisou schůzku." Slíbil Brumbál a popostrkoval Eadneyovi ke krbu. Zpět domů se měli dostat pomocí letaxové sítě, kterou s jejich domem na dnešní den Brumbál propojil. Pár, který byl značně z přenosu nervózní se tedy rozloučil se Samanthou a oba po necelé minutě už byli pryč. Po chvíli i dívka zmizela a Brumbál v pracovně zůstal sám.
Teď ho ještě čekala další návštěva, a to lékouzelníků. Věděl, že zítra je úplněk a budou muset Harryho přenést někam, kde nikomu nemůže ublížit a navíc ho budou zkoumat. Bál se toho co zjistí. Harryho měl až moc rád na to, aby se mu něco stalo.
Odložil si brýle a usedl se zavřenými oči do křesla, z kterého před pár minutami vstoupl.
**************
Voldemortovo sídlo
"Jak?" Uhodil do stolu rukou Pán zla. V síni byl sice sám, ale v poslední době si takto pro sebe mluvil často. Nechápal jak mu mohl Potter utéct. Už to byl necelý měsíc co vnikl do jeho sídla Fénixův řád a zachránil tu mudlovskou šmejdku Grangerovou a Pottera. Každou sekundu od té doby musel pořád probírat proč a jak se to stalo. Neměl chvíli klidu, kdy by na to nemyslel a čím víc se tím zabíral tím byl víc vzteklejší. Nechápal jak mohl Brumbál a ta jeho tupá armáda vniknout do jeho sídla přes všechny ochrany, které tu nastražil nejen on, ale i samotný Salazar Zmiozel. Ještě horší, než to, že mu uprchl Potter bylo zjištění, že ve Fénixově řádu musí být člověk, který umí hadí jazyk. Jinak si to neuměl vysvětlit. Musel tam být někdo takový, jelikož jinak by se do jeho sídla nikdy nedostali. Jenomže kdo? Je snad ještě nějaký potomek Zmiozela? Ne to nemohlo být možné.
Vrtala mu ale hlavou ještě jedna osoba, kterou viděl v té bitvě. Byla tam dívka, kterou neznal. Jistě věděl, že to také nebyla žádná kouzelnice. Objevila se tam jen na pár sekund a pak zmizela. Byl to snad nějaký přelud? Ničím, kromě jedné věci si nebyl jist. Jediné co věděl bylo, že se musí pomstít. Všem. Brumbálovi, Potterovi… a taky Narcise. Ona ho zradila a přešla k Brumbálovi. To nemohl dopustit. Chtěl se jí pomstít stejně jako všem jiným kouzelníkům na straně dobra.
Teď však musel vymyslet plán. Jak tu pomstu udělat. Měl v hlavě tisíce nápadů. Věděl, že už nesmí spoléhat na smrtijedy a jen se rychle a účinně zbavit všech škůdců a hlavně Pottera. Také ale chtěl zjistit co je zač ta holka.
Jediné, co ho napadalo jako možné řešení bylo zeptat se někoho z Fénixova řádu, nebo toho kluka.
Jenomže ti všichni byli nepřístupní. Navíc pochyboval, že by takový průměrný člověk ve FŘ věděl kdo je ta holka zač. Musel za Brumbálem, nebo Potterem a to znamenalo do Bradavic.
"Ano, Bradavice!" Řekl si potichu pro sebe a začal v hlavě střádal plán.
"Když dokázali oni se dostat sem tak to dokážu i já do Bradavic. Jsem přece nejmocnější čaroděj všech dob!" Zašeptal si zase pro sebe a po chvíli s vítězoslavným úšklebkem svolal Smrtijedy.
************
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.