26. kapitola

5. dubna 2008 v 15:25 | Lajheril |  HP a vlkodlačí mládě
Opět spíše o Brumbálovi. Ale asi bude poslední, co je takováto:-). Už brzo to všechno " začne".

Když se všichni tři nakonec dostali do štábu, hned k nim přiběhl Brumbál plný očekávání. Samozřejmě nejdřív začal něco nesrozumitelně blekotat, jestli tu dědičku našli. Až po té si v šiml mladé dívky a po vysvětlení, že je to Samantha Eadneyová to konečně pochopil. Nezavolali ho do akce.
" Co jste jí řekli?" Vyštěkl. Nutno podotknout, že dostali pěkně vynadáno. Až když mu Sirius poslal vzpomínku, obsahující to, co v poslední přibližně hodině dělali. Pak Samanthě poděkoval, za to, že to všechno pochopila. Samozřejmě jí chtěl říct kdo jsou její pravý rodiče, ale ne teď. Momentálně byla prioritou zachránit Harryho a Hermionu. Proto také hned zavelel a připomenul Sam, že to bude nebezpečné- moc nebezpečné. Ona však jen přikývla. Na všechno byla připravená. O tomto se jí vždycky snilo. Čáry a kouzla- dala by za tento den cokoliv.
" Ten Horny už čeká, tak jdeme, ne?" Zeptala se s úsměvem.
" Je to Harry." Opravil ji Sirius a také se na ni usmál, ale o mnoho smutněji. Když však vyšli z domu, uvědomil si, že možná kazí život mladé dívce.
"Může i zemřít." Zamrmlal si pod vousy.
Ale co měl dělat? Vždyť se jednalo o tak moc. O jeho kmotřence, Hermionu a také o ty, co mu zachránili život. Ano, ještě nezapomněl, jak mu tito dva dali novou vůli žít a vytrhli ho ze spárů mozkomorů a ministerstva kouzel.
" Siriusi, je ti dobře?" Podíval se na něj Brumbál.
" Ano." Oklepal se a odtrhl pohled o země, na kterou teď tak upíral oči. Vedle něj stál Remus a o něčem se bavil s profesorem.
" Promiňte. Zamyslel jsem se. Co se děje?" Obrátil pohled na přítele. Odpověděl mu Brumbál.
" Až budeme v Salazarově sídle, pošlu zprávu Řádu. Já se pak pokusím zrušit ten zákaz přemisťování. Možná mi to vezme všechnu energii. Možná to ani nedokážu, nevím, jestli na to budou mé kouzelnické schopnosti stačit. V takovém případě byste prošli zpět cestou, kterou se dostaneme tam. Tím by jsme ale asi ztratili Harryho."
" A proč je nevezmeme rovnou s sebou?" Podivil se Sirius.
"Zbudilo by to pozornost, našli by nás." Odpověděl mu prostě muž. To Siriuse rozzuřilo.
" A není zrovna teď čas na to, začít trochu riskovat? Budeme potřebovat posilu hned a ne za půl hodiny!" Zařval. To Brumbála probudilo.
" Dobře tedy. Remusi, sežeň ty, co se chtějí zúčastnit této akce. Ale rychle!" Přikázal Lupinovi.
" Máme tady sraz za ( podíval se na hodinky) necelých deset minut."
"Dobře, máš pravdu Remusi, že dřív je stejně neseženeme. Kolik jich tak bude?" Vyptával se Brumbál, který, i když posílal všem zprávu se zeptal. Nevěděl, kolik lidí to přijme.
"Téměř všichni uvolili. Bude nás tak dvacet." Odhadnul tak Lupin současný stav.
" Výborně. Rozdělíme se tedy na dvě poloviny. Deset na deset. Když vyjde jedna desítka a dostane se tam, dva lidé a slečna Eadneyová. Půjdou zpět a přivedou posilu." Řekl a pak ještě, když viděl, že Sirius už otvírá pusu dodal.
"Víc nás nepůjde, navíc, Voldemort posily nebude očekávat."
Sirius tedy přikývl a všichni se tedy vydali zpět do domu.( Stáli ještě pořád před domem, venku).
Po chvíli se začali ve štábu scházet všichni, co se chtěli zúčastnit. Až tu byli všichni, Brumbál napočítal 19 lidí včetně sebe a těch co tu byli už před tím. Nepočítal ty, co chtěli zůstat tady v hlavním štábu. To byla samozřejmě Molly se svými dětmi Fredem, Georgem, Ronem a Ginny. Charlie a Bill do akce šli, stejně jako Artur.
" Ne, nepůjdete tam!" Říkala, právě dost hlasitě paní Weasleyová Ronovi. On a všichni jeho sourozenci nezapočítaní do akce se chtěli zúčastnit. Molly však rázně odmítala jakékoli odmlouvání. Navíc začal mluvit Brumbál, takže všichni zmlkli.
" Takže, všichni už víte o co přesně jde. Rozdělíme se tedy na dvě poloviny. Nejdřív půjde polovina se mnou, pak se připojí ta druhá. Teď vás rozdělím." Řekl a začal si prohlížet všechny kolem sebe.
Nakonec bylo rozdělení asi takové: v první byli: Sirius, Moody, Samantha, Narcisa, Brumbál a ještě několik jiných lidí. Do druhé byli mimo jiné přiřazeni: Artur, Bill a Charlie Weasleyovi, Remus s Nymfadorou a také McGonagalová.
Za dalších pár minut 1. skupina vyrazila. Přemístili se hned za hranice Voldemortova sídla. Jak zjistili, Harry měl už jen 3 hodiny života a navíc už pomalu svítalo. S Brumbálem v čele se však bez újmy dostali do stájí, kde byl Sirius s mužem na posledy. Opět vešli do té, kde našli zlatého hada. Tam popostrčil dopředu Sam. Ta pochopila. ( Bystré děvče:-D ). Promluvila tedy hadím jazykem na toho zlatého hádka. Ten se začal hýbat a nakonec se z něj utvořila klika, za kterou dívka zatáhla a všichni prošli do chodby po boku se sloupy, které tvořili hadi. Vypadalo to tam celkově podobně, jak v Tajemné komnatě. To však oni nemohli vědět. Samanthě se to tam však moc líbilo. Kráčela v čele, jakoby to tam už dávno znala. Připadalo jí to jako přátelské prostředí. Ostatní se však tak trochu klepali strachy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.