Duben 2008

87. kapitola

22. dubna 2008 v 20:15 | Lajheril |  HP a vlkodlačí mládě
Chce se vám spát? Jestli ne, tak bude, protože tahle kapitolka je tak nudná ( není to už nějak mé oblíbené slovo?), že to není ani možné. Ale co, nějak se s tím vyrovnáte. Chci tohle celé totiž ukončit na stovce, takže přece jen ještě musím těch pár kapitol vložit i takových, které nebudou přesně odpovídat vašim proporcím.
Papa, Laj

86. kapitola

21. dubna 2008 v 19:32 | Lajheril |  HP a vlkodlačí mládě
Už ze včerejška napsaná kapitolka, ale až teď vám ji sem dávám. Opět prosím o komentáře atd...
Lajheril

85. kapitola

20. dubna 2008 v 15:11 | Lajheril |  HP a vlkodlačí mládě
Bleskovým tempem, jen po jednom komentáři. Zjevně mám nějakou rychlostní múzu teď. To je fajn. Máte tu další kapitolu, kterou doufám OKOMENTUJETE.
P.S.: Doufám, že už se konečně blížíme ke konci povídky!!!!
Papa Lajherilka *muck*

84. kapitola- Dávná láska a první krok ke konci

20. dubna 2008 v 0:07 | Lajheril |  HP a vlkodlačí mládě
Je tady. Ooo ano, další kapitola. Třikrát sláva, hurá, hurá. Doufám, že se vám bude líbit, i když není zrovna nejdelší. Krásně jsem si tím otevřela bránu do konce povídky. Nevěděla jsem, jak to ukončit a teď už vím. Je možná malinko přitažená za vlasy, ale já to takhle chci. Jsem asi blázen.
Papa, mějte se krásně a zítra zase tady, u další kapitoly, která tu doufám bude.
Lajheril

83. kapitola- Chmurná minulost

17. dubna 2008 v 21:51 | Lajheril |  HP a vlkodlačí mládě
I když je u minulé kapitoly hodně málo komentářů, díky nejmenované osobě ( viď, Stesii?) tu je nová kapitola. Mě osobně se moc líbí, ale nevím jak vám. Snad taky. Prosím o komentáře!!!
Díky Vaše Lajheril

82. kapitola

17. dubna 2008 v 18:18 | Lajheril |  HP a vlkodlačí mládě
Mno jo. Zase po dlouhatánské době je tu další kapitola, ale bohužel musím konstatovat, že je mizerná, ale další tu bude co nevidět a ta bude dobrá, slibuju. Jo a mám strach, že moje Samantha je Mary Sue. To je špatné. Ale co už teď? Překopat celou povídku od základů? Ne to se mi fakt nechce...no nic, užijte si teda tuto kapču a dejte mi vědět pomocí komentářů, jak se vám líbila.
Papa, Vaše Laj
P.S.: Stesiie, pokud se ihned nedostavíš na icq, zažiješ něco, co si ještě nězažila!!!!:D (aneb rozčtvrtění, uvaření a potom servírování tvé mrtvůlky na stůl ).

Stesii a Lajheril v lihu

12. dubna 2008 v 17:14 | Lajheril |  °Drabbles (OT)°
Další drabble pro Stesiinku. Zadala nejlepší slovíčka na celém světě a to co jsem vymyslela je jeden z největších úletů:D. Ale proč ne? Mimochodem Stesii píše na ty samé slova taky drabble, tak čekám, jak to bude vypadat. I ona říká, že je to úlet, tak vidíme:D. Je to takové delší drabble, jako skoro všechny moje mno... Sice i ve slovech mám zadané jméno Sirius, ale HarryPotterovská drabble to není. I když je tu nádech. Jo, doporučuji těm, kdo nechtějí přijít o IQ tak ať to nečtou :D.

Zadání: Stesii
Slova: Stesii, Lajheril, žena, bestie a Sirius
Délka: 152 slov

Lajheril

Třeba jen jediná sázka zničí vše

12. dubna 2008 v 16:37 | Lajheril |  °Drabbles (OT)°
Ok, další drabble na přání. Slovíčka mi zadala Fallen Angel, ale dala si také podmínku, ať to je jiná drabble než HP. Její přání bylo stplněno a je tady. Doufám, že se ti bude líbit (osobně pochybuju, je to příšerné)! :)

Zadání: Fallen Angel
Slova: žárlivost, škola, láska, oblíbenost, boty
Délka: 147

Vaše Lajheril


81. kapitola

12. dubna 2008 v 16:04 | Lajheril |  HP a vlkodlačí mládě
Konečně jsem napsala další kapitolu. Prosím o komentáře. Nemám co víc k tomu říct, jen možná to, že je věnovaná Stesii, protože nevím:D Prostě tak, protože se mi chce.
Lajheril

...je to lachtan!

12. dubna 2008 v 14:40 | Lajheril |  °Drabbles (HP)°
Další drabble:D Tentokrát mi slova zadala Moncakovinka a nestačila jsem se divit co vymyslela! Tak máte to tady a okomentujte.

Zadání: MoncaKovinka
Slova: Hermiona, lachtan, nej. kámošky (nej. kámoši), parfém, Křivonožka
Délka: 174 slov

Lajheril

Růžový lak na nehty už nikdy!

12. dubna 2008 v 13:35 | Lajheril |  °Drabbles (HP)°
MOJE PRVNÍ DRABBLE!!! Zlatí Stesiinka mi pře icq zadala slova na drabble. Když jsem to viděla, zhrozila jsem se, jelikož takovou koninu jsem snad v životě neviděla:D. Takže se nedivtě co z toho vzniklo! Já jsem jí taky něco zadala, tak kdyžtak se k ní kukněte.

Zadání: Stesii
Slova: head&shounders, James, Remus, lak na nehty
Délka: 100 slov

Vaše Lajheril

Radusha- Spřátelko

9. dubna 2008 v 18:21 | Lajheril
Další spřátelený blog. Tentokrát s Radushou.

Moje maličkost

5. dubna 2008 v 22:48 | Lajheril |  About me
Jsem obyčejná holka, co má ráda rodinu, své přátele, fantasy (zejména Harryho Pottera od J.K.R. A Twilight ságu od S.M), fanfiction, muziku, anime, grafiku a mnoho dalších věcí. V normálním světě se jmenuju Silvie. Dřív jsem to jméno nesnášela, teď jsem ráda, že se jmenuju takhle. Není to tak běžné jako Katka, Tereza atd. I tak ale budu mnohem raději, kdybyste mě oslovovali Lajheril nebo Laj.

Narodila jsem se v roce 1994 (znamení býk) a letos jsem úspěšně dokončila ZŠ, kde jsem chodila do plavecké sportovní třídy. Teď se připravuju na nástup na Střední školu- přesněji gymnázium TGM ve Zlíně.

A jak vypadám? Mám blond vlasy, modré oči, dík rovnátkům už docela rovné zuby (=D). Takovou normální postavu, nic zvláštního... a už nevím, jak jinak bych se popsala. Asi vám tu dám fotku.

Jinak budu moc ráda, když si přečtete mé povídky a zanecháte nějaký ten komentář =)

Kdybyste mě chtěli kontaktovat, napiště mi do zprávy autorovi, nebo na mail lajheril@email.cz.
Facebook i ICQ vám dám ráda, ale na blog se mi ho zrovna zveřejňovat nechce. Kdyžtak vám ho počlu e-mailem. Takže kdybyste chtěli pokecat o HP a podobných věcech, klidně napište. Budu jen ráda! Také kdo by měl zájem psát se mnou společnou povídku- neváhejte a dejte vědět!
odděl
►Moje zážitky◄ - aneb zápisník z cest. Kde jsem byla, co se tam dělo, kolik srandy jsem si užila a trapasy, které se mi povedly vyvést- prostě abych nikdy nezapomněla =).

►Narozeniny, svátky, výročí...◄- důležitá dala blogu, mě, světa...

►Co vidělo oko mé modravé◄- nejen mé pseudo-recence na filmy a anime. Takový můj soukromý filmový deník.

► Něco málo k zamyšlení◄- občas přes spaním (obvykle když už mám vypnutý počítáč) mě přepadne nenadálá chuť uvažovat. Je to reakce na určité věci- politiku, články jiných autorů, filmů apod. Byla bych ráda, kdybyste mi k tomu napsali váš názor, ať nejen vy mě, ale i já vás trochu lépe poznám ;)


Top Affs

5. dubna 2008 v 22:32 | Lajheril |  Top Affs
Líbí se vám můj blog, povídky, grafika či něco jiného a chtěli byste spřátelit blogy/stránky?

Napište mi pod článek do komentářů a zanechte odkaz na svůj web. Ráda bych se spřátelila hlavně s povídkářema, nebo weby s tématikou HP, ale klidně napište i jiní. Každopádně se na vaše stránky podívám a napíšu vám.
odděl
↓ SPŘÁTELENÉ ↓


Areneis- i přes to, že z této stránky je už jen archív a na nové adrese nejsou bývalé povídky, myslím, že je dobré si bývalou Areneisinu stránku nechad ve spřáteláčcích. Tenkrát ještě psala HPff a to vážně dobře! Romantické, temné a chvílemi i depresivní strhující příběhy. Tak bych to všechno popsala. Nová stránka v oblíbených (Hidden-world)

Denika, Rika, Buba (Lucy)- opět slovenské povídky. Mimo HP povídek jsou tu i originální, ale zřejmě se chystají i glosy (na které se už moc těším!), i když momentálně je ještě tato rubrika prázdná. Každopádně Doporučuji se tam kouknout.

Flammea- v realitě Lenka, na internetu úžasná povídkářka a překladatelka. Flammea.xf.cz je ráj pro příznivce Pobertů! Na tomto webu jsou rovnou 4 povídky s tímto tématem a musím říct, že každá je originální a zajímavá. A vůbec... já ty překladatele obdivuju!

Chantal a Lilly- společný blog dvou 18ti letých slečen. I když je to poměrně mladý blog, rozrůstá se to tam rychle. Vřele doporučuji se tam podívat! Opět tématika HPff, ale i jiné.

Kykaja- blog momentálně (myslím) pěti lidí. Jedním z administrátorů jsem i já. Můžu říct, že je to nejen úžasná stránka, ale hlavně ji vlastní perfektní a dokonalý czary lidé. Jsem ráda, že jsem je poznala. Šupejte tam, protože tam si své najde každý. Je tam vše od anime až po Harryho Pottera a magii.

Moncakovinka- blog mojí spolužačky, věrné čtenářky, povídkářky (originál tvorba), človíčka, kterému se líbí moje grafika a hrdě se pyšní layem ode mě, ale hlavně a především nejlepší kamarádky. Její blog tu prostě nesmí chybět a sorry, že to trvalo tak dlouho... =)- UŽ NEEXISTUJE, ALE DOUFÁM, ŽE SE OPĚT ZPROVOZNÍ, TAKŽE ZE SPŘÁTELÁKŮ NEODDĚLÁVÁM!

Orion- když jsem poprvé klikla na odkaz na Ori, byla jsem dokonale uchvácená. Její stránka je úchvatná. HP a Twilight tématika, nádherný design... prostě se tam všechno příjemně čte. Doporučena všemi deseti!

Radusha- stránka s HP povídkama. Řekla bych, že vážně dobrá. Pokud vás už štvou blogy, tak alou sem. Tohle je doména wgz.cz =)

ShaKa- anime, anime a ještě jednou anime. Hlavně tedy Naruto. Dobrý blog s dobrým majitelem, protože Shabota Katame je NCsex(y)

Soraki- po dlouhé době je tu spřátelená stránka s českou autorkou. Výhodou je přehlednost dík estrankám, takže se nemusíte koukat do kýčovitě laděných blogísků. Opravdu příjemné čtení ze světa Harryho Pottera (jak jinak taky, že?). I když jsem ještě nenašla ani špetičku času k prošmejdění Soračiny stránky, jsem si jistá, že se jedná o kvalitní matroš (už jen ty kvanta komentářů tomu nasvědčují!)

Tajnostka22- další (už druhý) slovenský človíček, jehož komentáře mi skrášlují blog a jehož přezdívkou se mohu pyšnit v odkazech. Tajnostčina domovina jsou úžasné estranky.cz zabývající se převážně překladem HP fanfiction z aj do slovenštiny, za což má můj velký neskrytý obdiv.

Wladka- myslím, že tohle bylo první spřátelko s človíčkem slovenské národnosti. Vím, že na tento blog chodí i Slováci, takže všem vám doporučuji tuto autorku. Je báječná i pro České lidičky =). Opět HP tématika a povídky.odděl
↓ OBLÍBENÉ STRÁNKY ↓V PROVOZU!

5. dubna 2008 v 22:27 | Lajheril |  Oznámení
Tak konečně jsem se dokopala k tomu, zařídit si blog na blogu.cz. Moc za to vděčím zlatí Areneis. To ona mi udělala rozcestníky a lay. Díky moc, Aruško. Jinak doufám, že bude tento blog ještě víc navštěvovaný, jak ten minulý!

Všechny kapitoly jsou tady a mám v úmyslu přesunout sem i všechny komentáře u kapitol.

Ostatní články, které mám na mujblogu.info tam zůstanou, jelikož jde většinou o blbé výplody ze mě. Takže nuda.

Mujblog.info zústane jako takový archiv. Nechci ho rušit, jelikož mi až moc přirostl k srdci, ale nové články tam přibývat nebudou.

Snad si zvyknete na tuto zbrusu novou stránku a dál budete věrně čekat na další kapitoly.

Vaše Lajheril.

P.S.- Ary, jsi skvělá. Děkuju moc!

Kapitolové povídky

5. dubna 2008 v 22:14 | Lajheril |  °Kapitolovky (HP)°

DOKONČENÉ:
Název: HP a vlkodlačí mládě
Autor: Lajheril
Zkratky: HP a VM, HPVM, VM, mládě...
Info: Povídka navazuje na 4. ročník Harryho studia v Bradavicích. Jak se bude vyvíjet osud brýlatého hrdiny? Bude on tím vlkodlačím mládětem, nebo se objeví někdo nový? A porazí Voldemorta, nebo nakonec světu začne vládnout temnota a zlo? To a ještě více se dočtete tady.
Doba: Harryho Pottera- 5. ročník
Postavy: Harry Potter, Ron Weasley, Hermiona Grangerová, Albus Brumbál, AUTP- Samantha, atd...
Upozornění: Moje prvotina! Výslovně nedoporučuji číst!!!
Kapitol: 99 + Epilog
Stav: Dokončená


Název: Bradavická Popelka
Autor: Lajheril
Zkratky: BP, Popelka
Info: Romantická povídka o Lily Evansové, třídní šedé myšce a její touze okouzlit Siriuse Blacka. Je přesvědčená, že Sirius je ten nejdokonalejší chlapec na světě a do nikoho jiného se snad už do konce života nemůže zamilovat. Její přesvědčení se otřese v základech po jednom jediném večeru stráveném jako Popelka. Co zapříčinilo tu změnu? Dívčí počteníčko, kde nechybí pořádný Bradavický ples a také šťastný happy end.
Doba: Poberti (ročník? Neznám =D)
Postavy: Lily Evansová, James Potter, Sirius Potter, Remus Lupin, Severus Snape, AUTP- Jessica Sachsová
Upozornění: Naprostá změna charakterů postav a některých fakt z originálu. Berte s rezervou… velká romantika, částmi možná MS
Poznámka autora: Asi za 10 dní jsem napsala prvních 7 kapitol. V tu dobu mě popadla šíleně romantická nálada, koukala jsem na samou romantiku, a tak se z toho vyvinulo tohle. Berte s nadhledem, byla to momentální mimóza. Předpokládám, že vy to mělo mít kolem 12-13 kapitol.
Stav: Dokončená

NEDOKONČENÉ:Název: Postrach (nejen) Godrikova Dolu
Autor: Lajheril
Zkratky: P(N)GD, (N), Postrach...
Info: Co když jedna střeštěná mudlovská dívka uvidí kouzlit dva čaroděje? Co jí napadne a co udělá? Navíc, když je to někdo jako Rebecca, poťouchlá puberťačka, co chce všemu přijít na kloub?
Doba: Pobertové (6. ročník)
Postavy: AUTP- Rebecca Jacobová, James Potter, Sirius Black, Remus Lupin, Lily Evansová, Albus Brumbál a další...
Upozornění: Pro mě je to oddychová povídka, psaná nespisovně a řekněme, že je tak trochu ulítlá. Naprosto se vymyká mému obvyklému stylu psaní.
Stav: Rozepsaná
Název: Pro lásku…
Autor: Lajheril
Zkratky: PL
Info: Povídka popisuje dobu, kdy se Gellert Grindelwald -pro dnešní kouzelníky znám jako zlý černokněžník- dostal do Godrikova Dolu za tetičkou Batyldou. V téže vesnici bydleli i Brumbálovi, tedy už jen Albus, sestra Ariana a o prázdninách i podivný milovník koz Aberforth. Jak se budou vyvíjet osudy těchto dvou chlapců, kteří byť mají stejné předpoklady stát se ministrem kouzlem, liší se tak, jak to jen u dvou osmnáctiletých čarodějů je možné?
Pro lásku… co všechno je schopen člověk udělat, kam až zajít, aby byl svou druhou polovičkou milován?
Doba: Brumbálovo mládí po matčině smrti, počítám tak jeho 18. rok života.
Postavy: Gellert Grindelwald, Albus Brumbál, Batylda Bagshotová, Aberfoth Brumbál atd.
Upozornění: + 15! Jedná se o žánr preslash (příběh, ve kterém se schyluje k slashi (muž X muž), ale skončí dříve, než na sebe slash vezme svou pravou podobu). Možná trošku slashe tam bude, ale rozhodně nečekejte postelové scény! Bude to mírné!
Poznámka autora: Povídka je založena na tom, co se o Brumbálovi dozvíte ze sedmého dílu HP. Že byl zamilován (či držel velký citový vztah)k Gellertovi je také dosvědčené. Rowlingová to řekla při jednom srazu fanoušků, či co to bylo. Je to jediný pár, který zatím přežívám, protože je reálný a postavy jsou OC (originální charakter). Nikdy jsem slash nečetla, maximálně nějakou jednu jednorázovku, takže nic nečekejte. Je to jen takový pokus.
Stav: Rozepsaná
Název: Znovu rozkvést
Autor: Lajheril
Zkratky: ZR
Info: Ginny Weasleyové se splnila noční můra. Jakkoliv si přála, aby Voldemort neexistoval, nikdy by Harryho život nevyměnila jen, aby Ten- jehož- jméno- nesmíme- vyslovit zemřel. To jen on, její celoživotní láska, byl tak dobrý a šlechetný, aby se obětoval za ni, své přátele a celé kouzelnické obyvatelstvo. Ale i přesto, že věděla, jakou měla jeho smrt cenu, se nedokázala s jeho ztrátou vyrovnat. Ale teď, čtyři měsíce po Harryho smrti, kdy zařínal nový školní rok, už nastal čas žít.
Doba: Nedlouho po smrti Harryho Pottera
Postavy: Ginny Weasleyová s celou jejich famílií, Hermiona, Delacourovi a kupa AUTP
Upozornění: Ignoruji některá fakta z HP7 (jako např. smrt kupy lidí, nebo to, že slavný Harry Potter přežil). Je pozměněn i věk Gabriely Delacourové, která by normálně měla být ve věku 12 let (zde má 17 roků =D).
Stav: Rozepsaná

POZASTAVENÉ:


Název: HP- nová generace
Autor: Lajheril
Zkratky: HP- NG, NG, generace...
Info: Harry Potter je už otcem, má tři děti a dvě z nich- James a Albus studují, stejně jako on a jeho manželka před devatenácti lety, v Bradavicích. Budou čelit stejným problémům, jako jejich rodiče, nebo to budou mít lehčí? Exi
stuje vůbec ještě nějaké zlo, které by mohlo ohrozit kouzelnický svět? Pojďte se přesvědčit, že příběh ještě neskončil a je o čem psát!
Doba: O devatenáct let později
Postavy: Harry, Albus, James, Lily a Ginny Potterovi, Ron, Rose, Hermiona a další Weasleyovi, AUTP- Stevie Mayerová, AUTP- Mark Wilson, Hagrid a další...
Upozornění: SPOILER! Informace, která vám zkazí zápletku originálního díla, které jste ještě nečetli nebo neviděli. Bez znalosti HP a relikvie smrti bych se do čtení raději nepouštěla.
Stav: Pozastavená na delší dobu.Spřátelený blog- Areneis

5. dubna 2008 v 18:14 | Lajheril
První spřátelko se skvělou autorkou povídek!

Lily and James 4ever, aneb Lily já tě miluju!

5. dubna 2008 v 17:56 | Lajheril |  °Jednorázovky (HP)°
Moje historicky první jednorázovka. A ještě na téma Lily a James. Není nic moc, prostě jsem jen tak psala. Vlastně se mi vůbec nelíbí a počitám, že tu vydrží jen chvíli.
Vaše Lajheril

80. kapitola

5. dubna 2008 v 17:51 | Lajheril |  HP a vlkodlačí mládě
Máme tady další výroční kapitolu. Ach ano už osmé kulatiny v pořadí. Díky moc, že jste to se mnou těch 80 kapitol vydrželi!
Vaše Lajheril

79. kapitola

5. dubna 2008 v 17:49 | Lajheril |  HP a vlkodlačí mládě
Uf. :D Jsem napsala kapitolu a říkala jsem si, že ji sem dám až bude u té minulé víc komentíků, ale jaksi se to nepovedlo. Neumím si nic schovat jen pro sebe:D . Je to oddychová kapitola, ale mě se celkem líbí. Jako obvykle jsem ji ale po sobě nečetla takže mimojiné gramatické chyby atd. to je klasickou součástí ....